Siyaset
Giriş Tarihi : 24-01-2020 02:20
Abone ol

Kılıçdaroğlu'ndan Akdoğan Müdahalesi!

CHP Ankara İl Başkanı adaylığı konusunda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, adaylar arasından Ali Hikmet Akıllı'yı tercih etmesinin ardından sürpriz gelişmeler yaşanmaya başladı.

Kılıçdaroğlu'ndan Akdoğan Müdahalesi!

Kılıçdaroğlu’nun tercihini ortaya koyduğu haberinin yayılmasının ardından CHP Lideri ile görüşen, il başkanı adaylarından Umut Akdoğan, akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, “Kamuoyuna Zorunlu Açıklama” ifadesini kullanan Akdoğan, “Partimizin Ankara’daki başarısının daim olabilmesi için 200 gün önce bir yola çıktım. Bu süreçte yirmi bin kilometreden fazla yol gittim, binlerce partilimizle buluştum, sivil toplum örgütlerini ve basın kuruluşlarını ziyaret ettim.

Örgütümüzün sorunlarını çözecek projeler hazırladım. Çalıştığım her an heyecanıma heyecan kattım. Hep örgütümüzle birlikte oldum. Çocuk yaşlarımdan bu güne acı ve tatlı günümüzde, mücadelede, eylemde birlikte olduğumuz örgütümüzle çok daha sıkı ilişkiler kurdum.

İl Kongremizden sonra il başkanı olarak da olsa, bir kardeşiniz olarak da olsa her zaman birlik içinde olacağımızın sözünü verdim. Bu sözümün arkasındayım. Nefes aldığım sürece bu PARTİNİN EVLADI, ÖRGÜTÜN VİCDANI olmaya devam edeceğim” ifadesini kullandı.

İLAN AÇIKLAMASINI İPTAL ETTİ
Akdoğan, cumartesi günü yapacağını duyurduğunu il başkanlığı adaylığı açıklamasını iptal ettiğini duyurarak, “Ancak geldiğimiz noktada 25 OCAK CUMARTESİ GÜNÜ BİNLERCE PARTİLİMİZLE BULUŞARAK YAPACAĞIMIZ AÇIKLAMAMIZIN İPTALİ ZORUNLULUĞU DOĞDU.CHP’de örgüt, üyemizden genel başkanımıza kadar bir bütündür. Tüm örgüt toplantılarında söylediğim “seçim bürolarımızdan genel merkezimize kadar örgüt tam bir uyum içinde olmalıdır” düşüncemin arkasındayım. BUGÜNÜN KOŞULLARINDA adaylığım ile ilgili bu uyumun tabanla tam sağlanmış olduğunu çok net bilsem de, genel merkezimizle sağlanamadığını üzülerek görmekteyim.Her zaman örgütümüzün emrindeyim.
Bu düşüncelerle tüm örgütümüzü saygı, sevgi ve bağlılıkla selamlıyorum” dedi.