Gündem
Giriş Tarihi : 19-11-2019 14:12
Abone ol

Kılıçdaroğlu'ndan başörtülü kadınlara yönelik saldırıya tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin düzenlediği grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'ndan başörtülü kadınlara yönelik saldırıya tepki

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) grup toplantısı TBMM'de gerçekleştiriliyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması öncesi partiye yeni katılan isimlere rozet takıldı. CHP grup Başkanvekili Özgür Özel, Emekli Tuğamiral Türkay Ertürk ve Adıyaman Besni Kesmetepe Belediye Başkanı Ali Yılmaz'ın CHP'ye katıldığını duyurdu. Kılıçdaroğlu Ertürk ve Yılmaz'ı tebrik etti.

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şu anda salonda bekleyen CHP'lilere hitap ediyor.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Yıldız Kenter hayatını değerli bir sanatçımızdı. Büyük başarılara imza atmış bir sanatçıydı. Onu asla unutmayacağız. Sayın Jale Birsel'e de Allah'tan rahmet diliyoruz.

Başörtülü iki kızımıza saldırı yapıldı. Kendilerini aradım. Onlara "Asla üzülmeyin" dedim. Hiçkimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesini asla kabul etmiyorum. Bize düşen saygı göstermektir.

Tank Palet Fabrikası değeri 20 milyar dolar. Avrupa'nın en büyük entegre tesisi. Erdoğan az önce açıklamalar yapıyor. Vay efendim "satılmadı" diyor. Kiraya verilmedi efendim, 'peşkeş' çekildi. Telekom da geçiciydi. Birilerinin yurtdışında hesaplarına para yatmış olabilir. Benim hesaplarımı araştır diyebiliyor musun? Kaç lira aldın sen? Kaça devrettin? Madem her şey açık, peki kararnameleri neden gizli çıkarıyorsun? Erdoğan'a soruyorum: Tank Palet Fabrikası dolayısıyla gizlediğin protokolü açıklayacak mısın?

Bunlar devletin malının birilerine peşkeş çekildiğini gösteriyor.

Kayyım atamalarını ve muhalif isimlerin tutuklanmalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Biz adaleti herkes için geçerli bir kural olarak görüyoruz. Rakiplerimizi elde ettiğimiz devlet gücü ile ezersek hangi demokrasiden bahsedeceğiz" dedi.

"TÜRKİYE'DE KİMSENİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOKTUR!"

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Sözcü gazetesi terör örgütüne destek vermekten suçlanıyor. Bütün ömrü terör örgütleriyle mücadeleyle geçti bu gazetenin. Herkes duysun: Türkiye'de hiçkimsenin can ve mal güvenliği yoktur!