Siyaset
Giriş Tarihi : 30-09-2021 09:49   Güncelleme : 30-09-2021 09:49
Abone ol

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert sözler: Sen yaptın bunları hem de bile bile!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 39 aydır iktidarın memurlara verdiği 3600 ek gösterge sözünü tutmadığını hatırlatarak,” Aylardır yüksek sesle söylüyoruz, sonuna kadar da peşini bırakmayacağız! Erdoğan, sen yapmazsan biz yapacağız” dedi. Doların rekor tazelemesiyle ilgili de bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Doların ateşi dinmiyor. Sen yaptın bunları Erdoğan, hem de bile bile! Perişan ettiğin bu milletin yüzüne nasıl bakıyorsun?” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert sözler: Sen yaptın bunları hem de bile bile!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından #MemurunHakkı3600 etiketiyle yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

“ERDOĞAN, SEN YAPMAZSAN BİZ YAPACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu paylaşımında, “Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memuru kardeşimiz tam 39 aydır Saray’ın verdiği sözü tutmasını bekliyor. Aylardır yüksek sesle söylüyoruz, sonuna kadar da peşini bırakmayacağız! Erdoğan, sen yapmazsan biz yapacağız” ifadelerini kullandı.

“SEN YAPTIN BUNLARI ERDOĞAN, HEM DE BİLE BİLE”

Dolar, akşam saatlerinde 8.93 seviyesini görerek rekor tazeledi. Doların artışı sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a şu eleştirilerde bulundu:

* Doların ateşi dinmiyor. Sen yaptın bunları Erdoğan, hem de bile bile! Perişan ettiğin bu milletin yüzüne nasıl bakıyorsun?

* Ayrıca bir bürokrat göz göre göre bu saçmalıkları nasıl uyguladı, aklım almıyor benim. Çocuklar aç giriyor yatağa bu ülkede, zerre vicdanınız kalmadı sizin!

korkusuz.com.tr