Siyaset
Giriş Tarihi : 01-10-2021 09:24   Güncelleme : 01-10-2021 09:24
Abone ol

Kılıçdaroğlu’ndan polislere 3600 ek gösterge ve sendika sözü

T24 yazarı Tolga Şardan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun emekli polislerle görüşmesiyle ilgili öne çıkanları yazdı.

Kılıçdaroğlu’ndan polislere 3600 ek gösterge ve sendika sözü

T24 yazarı Tolga Şardan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun emekli polislerle görüşmesiyle ilgili öne çıkanları yazdı.

Şardan'ın yazısının bir bölümü şöyle:

CHP lideri önceki sabah sürpriz biçimde polis emeklileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’nun konukları arasında polis memurundan emniyet müdürüne kadar farklı rütbede emekli polisler vardı.

Ankara İl Başkanlığı’nın organize ettiği kahvaltıda CHP Genel Başkanı, misafir ettiği emekliler nezdinde tüm teşkilata mesajlar verdi.

Sendika mesajı

Kılıçdaroğlu’nun özellikle özlük hakları konusundaki mesajları dikkate değerdi. Bilhassa özlük haklarının ortaya konmasında, savunulmasında ve gerçekleştirilmesinde gerekli olan sendika mesajı önemliydi:

“Genelde polis teşkilatının mensupları sorununu dile getiremiyor. Böyle bir mecra yok. Dolayısıyla derneklerin kurulması, bir sendikanın oluşması, en azından sorunların dile getirilmesi için önemlidir.” dedi Kılıçdaroğlu.

3600 ek gösterge

CHP liderinin dikkat çektiği diğer önemli başlık ise, uzun süredir gündemde olan teşkilat mensuplarına 3600 ek gösterge verilmesi konusuydu.

Bu konu iktidarın son seçim kozlarından birisiydi. Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim öncesindeki vaatleri arasında bu konu da vardı. Süreç içinde İçişleri Bakanı Soylu seslendirdi. Fakat neredeyse yeni seçim dönemine gelinmesine rağmen iktidardan hâlâ ses çıkmadı. Vaat, hiçbir ilerleme kaydetmeden yerinde sayıyor.

Buna karşın, Kılıçdaroğlu, teşkilata verdiği mesajında 3600 ek gösterge konusuna öncelik verdi:

“Ben 3600’ü ilk söylediğimde, miting meydanında güvenliğimizi sağlayan arkadaşlarımın talebi olarak geldi. Sonra biz daha ayrıntılı değerlendirmeler yaptık. 13 Temmuz 2018, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılışında 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur. Yeni seçime gideceğiz, ortada bir şey yok. 3600 ek gösterge için mücadele edeceğiz. Ya onlara verdirteceğiz, ya da biz vereceğiz.”

gercekgundem.com