Gündem
Giriş Tarihi : 02-03-2016 11:00   Güncelleme : 02-03-2016 11:00
Abone ol

Kimse Yok Mu, Trabzon'da 104 aileye kırmızı et dağıtıyor

TRABZON - Kimse Yok Mu Derneği Trabzon Şubesi, aralarında yetim, dul kişilerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi 104 aileye et dağıtmaya başladı

Kimse Yok Mu, Trabzon'da 104 aileye kırmızı et dağıtıyor
TRABZON - Kimse Yok Mu Derneği Trabzon Şubesi, aralarında yetim, dul kişilerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi 104 aileye et dağıtmaya başladı. Dernek önceden tespit edilen ailelere toplam 640 kilo et verecek.

Kimse Yok Mu, bağışçılarının yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Geçen yıl Arvin’in Hopa ilçesinde sel felaketinde zarar gören 400 aileye kırmızı et dağıtan Kimse Yok Mu Derneği, Trabzon’daki ihtiyaç sahiplerini de unutmadı. 2 Nolu Beşirli Mahallesi’ndeki dernek binasında, önceden tespit edilen 104 aileye 7 ve 6’şar kilogram paketler halinde et dağıtımına başlandı. Dernek binasına gelenlere gönüllüler ve dernek çalışanları, önceden hazırlanan kemikli parça sığır etini veriyor.

Kimse Yok Mu Derneği Trabzon Şubesi Müdürü Zekeriya Cerit, ihtiyaç sahibi 104 aileye et dağıttıklarını ifade etti. Cerit, “Hayırsever bağışçılarımızın bağışladığı 640 kilo kırmızı eti paketler halinde özenle tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz. Hayat şartlarının zor olduğu dönemde ihtiyaç sahibi ailelerin tencerelerinde sıcak et yemeği bulunsun istedik.” dedi.

Dul olduğunu ve 9 yaşında oğlu ile yaşadığını söyleyen A.G., isimli kadın geçimini cami lavabolarını temizleyerek sağlamaya çalıştığını belirtti. Kimse Yok Mu Derneği’nin çok desteğini gördüğünü vurgulayan A.G., “Sizin çok ekmeğinizi yedim. Allah sizden ve vesile olanlardan razı olsun. Bu kırmızı eti bizim için düşünmeniz bile yeter. Kışlık kıyafetimi, dönem dönem gıda paketimi verdiniz. Allah sizlerden razı olsun.” ifadelerini kullandı.Cihan [gallery ids="20602"]