Yaşam
Giriş Tarihi : 15-12-2017 16:57   Güncelleme : 15-12-2017 16:57

Kırılgan Evlilikler Paneli

A&B Düşünce Atölyesi etkinlikleri kapsamında, Avukat Cengiz Hortoğlu ve Psikiyatrist Doç. Dr. Burhanettin Kaya'nın konuşmacı olarak katılacağı, "Hukuki ve psikolojik boyutlarıyla kırılgan evlilikler" konulu panel, 15 Aralık 2017 (bugün) tarihinde Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Konferans Salonu'nda yapılacak.

Kırılgan Evlilikler Paneli

Panelde evlilik içi çatışmalar, iletişim sorunları; çocuk ve aile bireyleri üzerindeki etkileri, çalışan/eş/anne olarak kadınların yaşadığı sorunlar, ekonomik, siyasal, toplumsal bakış açılarıyla evlilik ve boşanma süreçleri, boşanma sonrası destek sistemleri gibi konular hem ruhsal hem hukuksal yönleriyle tartışılacak.

Panelde, “Evlilik sözleşmeleri neler getirdi, boşanma istatistikleri ne durumda, velayet, nafaka, arabuluculuk sistemi gibi konular ile, “Evlilikte en belirgin çatışma alanları, kaygı ve stres başta olmak üzere ruhsal sorunların yansımaları, çatışmalı evliliklerde çocuklara yönelik tutumlar, kırılganlık her zaman bir kırılma ya da kopma ile mi sonuçlanır?” gibi konular da ele alınacak.

-Etkinlik herkese açık ve ücretsizdir.-

Tarih: 15 Aralık 2017 (Cuma)
Saat: 16.00- 18.00
Yer: Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Konferans Salonu
Adres: Ataköy 5. Kısım Kilitbahir Sk. No: 5 – İstanbul

AdminAdmin