Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 05-04-2016 14:25   Güncelleme : 05-04-2016 14:25
Abone ol

Kırşehir’de 'Askıda Ekmek Var' kampanyası başlatıldı

KIRŞEHİR - Kırşehir’de unutulmaya yüz tutan Ahi geleneği ‘Askıda Ekmek Var’ kampanyası, özel bir ekmek fırını işletmesi tarafından ‘hiç kimse ekmeksiz kalmasın, ihtiyacı olan askıdan alsın’ sloganı ile tekrar başlatıldı

Kırşehir’de 'Askıda Ekmek Var' kampanyası başlatıldı
KIRŞEHİR - Kırşehir’de unutulmaya yüz tutan Ahi geleneği ‘Askıda Ekmek Var’ kampanyası, özel bir ekmek fırını işletmesi tarafından ‘hiç kimse ekmeksiz kalmasın, ihtiyacı olan askıdan alsın’ sloganı ile tekrar başlatıldı.

Oluşturduğu ekmek askılığı ile Ahi geleneğini yaşatmayı amaçladıklarını ve sosyal sorumluluk projesi başlattıklarını ifade eden ekmek fırını sahibi Mehmet Çopuroğlu, projenin başlangıcında ilk önce kendilerinin askıya ekmek koyduklarını daha sonra da duyarlı vatandaşları 'Askıda Ekmek Var' kampanyasına katılmaya teşvik ettiklerini söyledi.

Ekmek fırını sahibi Çopuroğlu, proje hakkında şunları söyledi: “Ahiler diyarı Kırşehir’de, başlattığımız projeyi iş yerimizde öncelikle kendimiz finanse ederek askıya ekmek koyduk daha sonra çevremizdeki vatandaşların da katılımını sağladık. Bizim askılığa ekmek astığımızı gören duyarlı vatandaşlar evine ekmek alırken bütçesine göre aldığı 2 -3 ekmeği götürüp askıya takıyor. Vatandaşın katılmadığı zamanlarda ise askıyı boş bırakmıyoruz, kendimiz finanse ederek ekmek asıyoruz. Başlattığımız projeden dolayı çok mutluyuz. İnşallah bu bir örnek olur. Diğer sektörlerde de benzer uygulamalar yapılır. Kırşehir'de yaşayan ihtiyaç sahipleri için faydamız olursa mutlu oluruz.”

YARDIMI YAPAN İLE ALAN BİRBİRİNİ GÖRMÜYOR

Başlatılan geleneksel kampanyada hayırsever insanlar tarafından alınan ekmekler ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bu askılara konuluyor. Ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlar da askıda bulunan ekmeklerden ihtiyacını karşılıyor. Yardımı yapan ile alanın birbirini görmediği uygulamanın başladığı iki haftalık süre içinde günlük ortalama 120-130 ekmeğin askıya konulduğu öğrenildi.Cihan