Sağlık
Giriş Tarihi : 18-07-2017 15:14   Güncelleme : 18-07-2017 15:14

Kızılay İstanbul'lulara yardım etmek için harekete geçti

Kızılay, İstanbul’daki şiddetli yağmurdan etkilenen vatandaşlar için 4 TIR dolusu barınma ünitesi, battaniye, mutfak seti ve kumanyayı hazır hale getirdi. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, ilk ihtiyaç tespitinin ardından gerekli insani yardım malzemelerini dağıtacaklarını açıkladı.

Kızılay İstanbul'lulara yardım etmek için harekete geçti

Kızılay, İstanbul'da şiddetli yağış nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlara yardım etmek amacıyla harekete geçti. Afet Operasyon Merkezi (AFOM) tarafından takip edilen gelişmeler üzerine harekete geçen Kızılay Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi (MAFOM) ile Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi, toplam 4 TIR dolusu barınma ünitesi, battaniye, mutfak seti ve kumanyayı hazır hale getirdi. Bölgedeki Kızılay Şubeleri de herhangi bir yardım çağrısı durumunda teyakkuz halinde bekliyor.

 

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, İstanbul'da etkili olan sağanak yağış sonucunda birçok semtte bazı ev ve iş yerlerini su bastığını belirtti. Kızılay'ın, Meteoroloji'nin hafta içerisindeki uyarılarını dikkate alarak önlemlerini artırdığını ifade eden Dr. Kınık, “Kızılay, sağanak yağışın hemen ardından anında ihtiyaç duyulan malzemeyi hazır hale getirdi. İlk ihtiyaç tespitinin ardından gerekli insani yardım malzemelerini dağıtacağız. İstanbul'daki Kızılay şubeleri de bölgedeki çalışmalara destek vermek üzere harekete geçti” diye konuştu.

 

Dr. Kınık, bölgede ortaya çıkabilecek ek insani yardım malzemesi ve personel ihtiyacının karşılanabilmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığını, gelişmeleri yakından takip ettiklerini de bildirdi.

AdminAdmin