Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 17-11-2020 12:06   Güncelleme : 17-11-2020 12:06
Abone ol

Konteynerlere deterjanlı suyla dezenfeksiyon

Lüleburgaz Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında kent genelindeki yol yıkama faaliyetlerinin yanı sıra konteynerleri de tek tek deterjanlı suyla dezenfekte ediyor. Ekipler günde ortalama 300 konteyneri yıkayarak virüsle etkin bir mücadele sürdürüyor.

Konteynerlere deterjanlı suyla dezenfeksiyon

Tüm yurtta olduğu gibi Lüleburgaz’da da artan koronavirüs salgınına karşı Lüleburgaz Belediyesi Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekipleri kent genelindeki dezenfeksiyon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Mesai farkı gözetmeksizin sahada çalışmalarını sürdüren ekipler konteyner, yol yıkama, pazaryerlerinin dezenfeksiyon işlemlerinin yanı sıra kent merkezindeki dezenfektanları sık sık yeniliyor.

300 KONTEYNER TEK TEK YIKANIYOR

Haftada 2 bin 226 konteynerin tamamını dezenfekte eden ekipler her gün ortalama 300 konteyneri dezenfeksiyon işleminden geçiriyor. Bunun için içinde yıkama haznesi olan kamyonlarla günün erken saatlerinde yola koyulan ekipler, her gün belirlenen 3 mahallede dezenfeksiyon işlemini gerçekleştiriyor. Ekipler güzergahları boyunca bulunan bütün konteynerleri tek tek deterjanlı suyla temizlemeye devam edecek.

YOL YIKAMA TAM GAZ

Tüm bunların yanı sıra belediye ekipleri gün aşırı bir şekilde yol yıkama faaliyetlerine devam ediyor. Ekipler konteyner yıkama ekibiyle paralel bir şekilde kent genelindeki yol ve kaldırımları tek tek yıkayarak virüsle etkin bir şekilde mücadele yürütüyor.