DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 04-11-2016 00:23

Kayıp Vekiller Aranıyor!

Geçen haftaki Meclis üyeleri ile ilgili yazımdan dolayı birçok Milletvekilimizden, PM Üyelerimizden ve Meclis üyelerimizden teşekkür telefonları aldım. Tabi ki normal olarak kızan meclis üyelerimiz de olmuştur.  Sadece bir vatandaş olarak huzursuzluğumu dile getirmek istedim. Bu haftada sizlere seçim zamanı ortaya çıkan sonra ortadan kaybolan partililerimizi yazmaya çalışacağım.

Hatırladığım kadarıyla Haziran seçimlerinde 1. Bölgede 170’e yakın Milletvekili Aday adayımız vardı. Çok çalıştılar gecelerini gündüzlerini kattılar. Ailelerini ihmal ettiler. Birçoğu uzun süre evine gidemedi. Çünkü hedef büyüktü. Ve 170 adayın arasında sadece 26 tanesi aday olabilecekti. Ve nitekim öyle de oldu. Seçimler bitti. Milletvekili olanlarımız TBMM’ye gitti. Ama bazıları var ki gidiş o gidiş bir daha yüzünü televizyonda bile göremez olduk. Ön seçimden çıkan vekillerimiz hala ilk günkü gibi sokakta. Aynı azimle devam ediyor.

Ama örneğin 1. Bölge 1. Sıra Milletvekilimizi seçim süreci dahil bugüne kadar gören var mı?

 Veya 7. Sıra ya da 11. Sıra vekillerimizi hiç gördünüz mü?

Ya da CHP’nin Amasya, Bartın, Çorum, Giresun, Hatay, Isparta’da Milletvekili yok mu?

 Ya da CHP’nin TBMM’de 133 vekili de mi yok?

Eğer varsa nerede bu vekiller?

Ya da bu göz önünde bulunmayan Milletvekillerimizin seçim bölgelerinde hiçbir sorun yok. İktidardan çok memnunlar. İktidarın tüm çalışmalarından çok memnunsunuz.

Adı üstünde Ana Muhalefet Partisi. Ama nedense 133 Milletvekilinden arasından sadece 30’a yakın vekilimiz muhalefet ediyor. Çok merak ediyorum bu vekillerimiz acaba TBMM’de grup toplantısına ya da genel kurula katılıyorlar mı?

Hayır soru önergesi hazırlamayı falan bilmiyorsanız TBMM’nin bununla ilgili bir kitapçığı var. Bildiğim kadarı ile de soru önergeleri Danışmanlar hazırlıyor. Ve Her Milletvekilinin 3 tane danışman hakkı var.

Saygı Değer Milletvekillerim Sizler bu milletin oyları ile onları savunmak adına seçilmiş saygın insanlarsınız. Lütfen aldığınız oyların hakkını verin!

Kayıp Milletvekili Adayları ve PM Üyeleri

İstanbul 1. Bölge’de 11 Milletvekilimiz var. Yani 20 Vekil adayımız seçilemedi. Seçilemeyen adaylarımız arasında öyle isimler var ki hala yarın seçim varmış gibi her etkinliğe katılmaya çalışıyorlar. Bazıları Adaylık kartvizitini kullanıp farklı işler yapmaya çalışsalar da. Ama bazıları var ki Milletvekili seçilemediği için önümüzde ki seçimlere kadar partiye küsmüşler. Burada özellikle belirtmek isterim her düğüne toplantıya gidip 5 dakika durup fotoğraf çektirmek değildir çalışmak. Ya da bir ilçenin örgüt toplantısına geç kalıp en önde oturan senin aday olmanı sağlayan vatandaşı terbiyesizce koltuğundan kaldırıp oturmak değildir. Hiç kimse unutmasın ki TBMM’de ki Milletvekillerimiz dahil sizlerin oralarda olmasını sağlayan insanlar o vatandaşlar. Milletvekili Adayı olmak toplantıya katılıp o örgüte saygısızlık yapma hakkını sizlere tanımaz. Unutmayın ki ilk seçimde o insanlardan gene oy isteyeceksiniz.

Bazen hayretle seyrediyorum Fotoğraf Partililiği yapanları. Her etkinliğe gidip fotoğraf çekip çıktığınızın CHP’nin değerli mensupları çok iyi farkında. O fotoğraflarla kendinize düşman kazanmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.

PM Üyesi olmak sadece isminizin başına gelen bir etiket değildir. Sizler CHP’nin Parti yöneticilerisiniz. Seçilmek için mahalle seçimlerinden Büyük Kurultaya kadar canla başla mücadele ettiniz. Ankara’da günlerce oy istediniz. Ve seçildiniz. İçlerinden gene her zamanki gibi hala ilk günkü gibi canla başla çalışmalarını yapan değerli PM Üyelerimiz var. Ama gene birçoğunu https://www.chp.org.tr/PartiYonetimi/36/PartiMeclisUyeleri.aspx?Page=1 sadece bu adresten resimlerini görebiliyoruz. Saygı değer PM Üyelerim evet çalıştınız hak ettiniz ve Partimizin değerli Yöneticileri oldunuz. Ama unutmayınız ki belli aralıklarla Kurultaylar olmaktadır. Yani tekrar oy istemeye çıkacaksınız. Partimizin değerli Kurultay delegelerine sunacağınız çalışmalarınız olsun ki tekrar oy isteyebilesiniz.

Tekrar belirtmek isterim ki çalışan, Emek harcayan Milletvekillerimizi, PM Üyelerimizi, Milletvekili Adaylarımızı ve CHP’nin değerli mensuplarını tenzih ediyorum.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA