DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 28-12-2016 00:38

Gökler'deki İstikbale Gençlerle Gelin

Uzun bir aradan sonra tekrar sizlerleyim. Bu kadar uzun olmasının sebebi kısa bir Ege turuna çıkmıştım. Artık gezmek kolay değil. Şartlar, tembellik, erteleme önceliklerin değişmesi derken gezmeye keşfetmeye her zaman üvey evlat gibi davranıyoruz. Bu sebeple kozasından çıkan gezmelere doyamayan bu Tutku’yu canlı tutan en önemlisi başkalarına ilham veren insanları bu yazımda ağırlamak istedim.

*****

Fethiye’den başlayıp sırasıyla Muğla, Aydın, Söke, Kuşadası, İzmir ve Manisa illerimizi ve CHP örgütlerimizi ziyaret etmeye çalıştım.

*****

Öncelikle Fethiye ilçe başkanlığını ziyaret ettim. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği ilçe başkanlığında İlçe başkan yardımcımızla görüştük. Yaklaşık bir saat süren görüşmemizde İlçe başkan yardımcımız birkaç sefer ziyaret sebebimizi sordu. Her seferinde sadece bir çay içmeye uğradığımızı söylesek de ikna edemedik kendisini. Ama Fethiye ve Muğla adına güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Hatta Fethiye’nin ilk yerel gazetesini hem de İngilizce çıkartan eski bir İstanbullu olan Çağla Düzenli Hanım Efendi ile tanıştık. Ve gazete çıkartmanın zorluğunu konuştuk.

*****

Göklerdeki İstikbale Gençlerle GelinAydın Söke’de İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcımız Tuba Özturlar ve Söke Gençlik Kolları başkanı Halil Yıldırım’ı ziyaret ettik. Ne acıdır ki Belediye Başkanları Partinin Milletvekillerine hakaret ediyor, sadece uyarı alıyor. İl Gençlik Kolları Sosyal Medya’da paylaşım yaptığı için Disipline sevk ediliyor. Gerekçede Büyükşehir Belediyesinin yaptığı etkinliklere katılmak, İl Başkanlığının düzenlediği etkinliğe katılmamak. Evet İl Gençlik Kolları İl Başkanlığının yaptığı etkinliklere katılmalıdır. Ama Katılmaması disiplin suçu değildir. Artı Aydın Büyükşehir Belediyesi AKP’de Ya da MHP’de değil. Aydın Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin gururu Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu tarafından yönetiliyor. Özlem Çerçioğlu’nu tanımayanlar için söyleyeyim. Çerçioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Milletvekilliğini yapmış ve şu anda da CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Ve yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye Aydın’ı tanıtmıştır.

*****

Söke’den sonra İl Başkan Yardımcımız Tuba Özturlar ile beraber Kuşadası’na gittik. Kuşadası Gençlik Kolları Başkanı Asya Alp kendiGöklerdeki İstikbale Gençlerle Gelin imkanlarıyla Üniversite öğrencilerini bir Kafe’de toplamış Cumhuriyet Halk Partisini anlatıyordu. Asya Alp, öğrencilerin sorunlarını sıkıntılarını dinleyip bunların çözüme kavuşması için elinden geleni yaptığına gözlerimle şahit oldum.

Öğrenci toplantısı bittikten sonra Gençlik Kolları Başkanımız Asya Alp ile yaptığı çalışmalar üzerine sohbet ettik. Sohbetimiz sırasında konu pankart çalışmalarına geldiğinde biz fazla pankart asamıyoruz dediğinde neden diye sordum kendisine.” Maaşım pankartlara yetmiyor” dedi. Pankartları neden siz yaptırıyorsunuz dediğimde burada böyle oluyor bu işler dedi. O an merak ettim acaba seçim zamanı geldiğinde şu anda o gençlik kollarının yüzüne bakmayan Milletvekili adayları, Belediye Başkan Adayları ve Meclis üyesi adayları hangi yüzle bu arkadaşların karşısına çıkacaklar. Saygı değer yöneticilerim Gençlik Kolları bu partinin yan kolu değil öz gücüdür. Ve kimse sizden bu çocuklara para verin demiyor ama en azından yaptıkları çalışmalara destek verin. Verin ki yarın koltuk yarışına girdiğinizde Gençlik kollarında ki arkadaşlar seslerini duyurabilsinler, çalışmalar yapabilsinler ki siz o koltuklara oturabilesiniz.

*****

Göklerdeki İstikbale Gençlerle Gelin Aydından sonra İzmir E. İl Başkan yardımcımız ve Kurultay Delegemiz Banu Özdemir’i ziyaret ettim. Kendisiyle İzmir ve Türkiye Siyaseti üzerine sohbet ettik. Ve gururla geçtiğimiz günlerde 28 yaşında Kartal Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Gökhan Yüksel’i dinledim kendisinden. Sadece Banu hanımın gururlandığı değil belki de CHP’de siyaset yapan tüm genç arkadaşların gururlandığı bir olaydı. Çünkü Türkiye siyasetinde Yerelde ve Genelde çok alışık olduğumuz bir durum değil 28 yaşında bir gencin Belediye Başkan Yardımcısı olması. Dileriz ki Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün yaptığı atama diğer Belediye Başkanlarımıza da örnek olur ve genç siyasetçi arkadaşlarımız da böyle önemli görevlerde bulunurlar. Ve Genç arkadaşlarımıza umut olurlar.

*****

Son olarak Gençlik Kolları E. Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’ı ziyaret ederek ziyaretlerimi tamamladım. Siyasetten uzakta kalmak Başkanımıza yaramış. Keyfi yerindeydi. Soranlara, Merak edenlere bol bol selam söyledi.

*****

Ziyaretlerimizin sonunda bir şey farkettim aslında Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, Gençlik Kolları ne kadar çalışırsa çalışsın kıymeti bilinmiyor. Bırakın gençler örgütlensin parti güçlensin. Evet Gençlik Kollarında görev alan arkadaşlarında hataları vardır. Ama Ana kademe yöneticilerimizin, Parti büyüklerimizin bu genç arkadaşlara ön ayak olup destek çıkması gerekmektedir.   

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA