DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 01-05-2018 12:06

Gençler Sizin Daha Zamanınız Var!

24 Haziran seçimleri yaklaşırken Milletvekili aday adayları da başvurularını yapmaya başladı. Geçen dönem 550 olan milletvekili sayısı bu dönem 600’e çıktı. İstanbul'un milletvekili sayısı, 88'den 97'ye yükseldi. Ankara'nın 32 olan milletvekili sayısı 36'ya, İzmir'in 26 olan milletvekili sayısı ise 28'e yükseldi.

Erken seçim kimsenin beklemediği bir anda MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından ortaya atıldı. Ve hemen ardından da seçim çalışmaları başladı.

‘Cumhur İttifakı’nın adayı AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olarak açıklandı. İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Saadet Partisinin Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş olarak ilan edilirken CHP’de hala Cumhurbaşkanı adayı görüşmeleri devam ediyor.

Cumhurbaşkanı adayını henüz açıklamayan CHP’de milletvekili aday adayı başvuruları dün başladı. Geçen senelere göre çok fazla aday adayı olması beklenmiyor. Bunun sebebi kimilerine göre nn seçim olmaması kimine göre de adaylık başvuru ücretinin yüksek olmasından kaynaklanıyor.

Erken seçimi kimse beklemediği için CHP’de birçok milletvekili belediye başkan aday adaylıklarını açıklamaya başlamıştı.

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, İstanbul milletvekili Gürsel Tekin ve İstanbul milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi aday adaylıklarını açıklayan ve çalışmalara başlayan milletvekilleri arasında yer alıyor. 

Şimdi merak ettiğim konu şu;

Erken seçim beklemeyen ve Belediye Başkan aday adaylıklarını açıklayan milletvekilleri tekrar milletvekili adaylık başvurusu yapacaklar mı?

Eğer adaylık başvurusu yaparlarsa CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkan aday adaylıklarını açıklayan milletvekillerini tekrar aday gösterecek mi?

*****

Gençler sizin daha zamanınız var!

Sanırım her dönem olduğu gibi bu dönem de genç arkadaşlarımız milletvekili adayı olmak istediklerinde siz daha gençsiniz sizin daha çok zamanınız var denilerek önü kesilecek. Gençlik Kollarında görev alanlar nedense sadece bir eylem, etkinlik ya da seçim çalışması yapılacağı zaman akıllara geliyor. Bir yere Belediye Başkanı, Meclis Üyesi ya da Milletvekili adayı olunacağı zaman gençlere sizin daha zamanınız var, siz biraz bekleyin diye aday olmalarının önü kesiliyor.

Parti Meclisi’nde gençlik ve kadın kotasından dolayı 6 Genç Parti Meclis Üyesi bulunuyor. Ama şu ana kadar hiçbiri milletvekilliği aday adaylığı açıklaması ya da başvurusu yapmadı. Ya kendileri milletvekili adayı olmak istemediler ya da parti büyükleri sizin daha zamanınız var gençler biraz bekleyin dediler. Ve şu ana kadar Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri, Aydın İl Disiplin Kurulu Sekreteri Tuba Özturlar ve Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır milletvekili aday adaylıklarını açıkladılar. Milletvekili aday adaylığını açıklayan arkadaşları medeni cesaretlerinden dolayı kutluyor, çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA