DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 10-09-2018 16:15

Eleştirmek İçin Eleştirmek

9 Eylül Cumhuriyet Halk Partisinin 95.nci Yıl Dönümüydü. Türkiye’nin dört bir tarafında İl ve İlçe Örgütleri kutlamalar yaptılar.

Bir etkinlikte Ankara’da yapıldı. Sabah saat 10:00’da Anıtkabir Aslanlı yolda başlayan yürüyüş, Ata’nın huzuruna çelenk bırakılmasıyla sona erdi.

Akşam ATO Congresium’da Çankaya ve Yeni Mahalle Belediyelerinin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, Sunay Akın ve Livaneli korosu eşliğinde kutlamalar devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla etkinlikler sona erdi.

Buraya kadar her şey normaldi. Dün akşam itibari ile başlayan ve bugün ulusal gazetelerin manşete taşımasıyla devam eden bir karalama kampanyası başladı. Aslında ilk karalama Anıtkabir’de kendini bilmez birkaç partili tarafından başlamıştı. Efendim İşte ‘mavi yada beyaz ceketle’ Anıtkabir’e gelinir mi?

Pardon da niye gelinmesin???

Devamında bugün, Cumhuriyet Halk Partililerin okuduğu kendini ‘sol’ diye tanıtan bir gazetede manşet: ‘’Ata’nın huzuruna beyaz ceket, beyaz ayakkabı ve halhal ile çıktılar…’’

Ne yazık ki; Ata’nın huzuruna Türkiye’nin dört bir yanından uykusuz bir şekilde gelen partililer, akşam düzenlenen Sunay Akın ve Livaneli korosunun muhteşem etkinliğini görmezden gelip, bir cekete takınılması çok acı verici…

Partililerimiz sosyal medyada her daim eleştirecek bir şey buluyorlar. Neymiş efendim, İl Gençlik Kolları Başkanları ‘neden?’ illerindeki etkinliklere katılmamışlar.

Yalnız eleştiri yapan partililerin kaçırdıkları bir şey var.  Etkinliklerde sadece İl Gençlik Kolları Başkanları değil, İl Ana Kademe Başkanları da yoktular. Çünkü, İl Ana Kademe Başkanlarının tamamı ve İl Gençlik Kolları Başkanlarının bir çoğu Ankara’da olmak zorundaydı.

Genel Başkanın talimatıyla Genel Merkez’de İl Başkanları, Parti Meclisi Üyeleri ve MYK Üyelerinin Akşam saat 19:00’a kadar süren toplantıları vardı ve yerel seçimlerde neler yapılacağını konuşuyorlardı.

Aynı saatlerde başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar da süren Gençlik Kolları Genel Merkezinin başlattığı “Kentleri Yönetmeye Hazırız” kampanyasının detayları için; İl Gençlik Kolları Başkanları, MYK Üyeleri, kendi alanında uzman iletişimciler ve Partiye gönül vermiş gençler toplantı yapıyordu.

İktidar ve diğer Muhalefet Partilerinin Üyeleri harıl harıl ‘bir belediyeyi daha nasıl kazanırız?’ diye düşünürken, Ana muhalefet Partisinin Sosyal Medya Trolleri, birbirinizi yoktan yere eleştirmeyi bırakın artık.

İl Gençlik Kolları Başkanınız, Genel Başkanla aynı protokole katılıyor ve bütün fotoğraf karelerinde yanyana duruyorsa bu sadece onun değil, sizin ilinizin başarısıdır. İl Başkanınızın arkasında daha dik durun ki daha çok başarıya imza atsın. Hayatınızda kaç sefer böyle protokollere katıldınız bilmiyorum ama öyle protokollerde yada Genel Başkanı gördüğünüzde yanında fotoğraf verebilmek için insanlar birbirlerini eziyorken, sizin İl Başkanınız o protokole çağırılıyorsa, oturup bir kez daha düşünün.

İlinizde bir tane bile Belediyeniz yokken kavga etmeyi bırakıp, birlik ve beraberlik içinde ‘nasıl kazanırız?’ diye mücadele edin. Parti otobüslerinde sunuculuk yapmamış, hayatında bir kez bile bu partinin bayrağını asmamış insanlar bu söylediklerimden hiçbir şey anlamazlar.

Bu partinin her kademesinde görev yapan insanlar; ailelerinden, sevgililerinden, işlerinden ve ceplerindeki paralardan fedakarlık ederek bu görevleri yerine getiriyorlar. Evet bu insanların eksikleri ve hataları vardır ama sizin tek yaptığınız hatalarını söylemek oluyor maalesef. Bir günde diyin ki, ‘senin hatan bu, bunu bu şekilde düzeltirsen daha iyi olur.’

Bu şekilde devam ettiğiniz sürece değil 100 belediye;  İzmir, Çankaya, Kadıköy ve Beşiktaş’tan ötesi hayal olur bizlere…

 

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA