DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 10-04-2019 10:29

CHP Hukuk Masası

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sona erdi. İstanbul hariç hemen hemen tüm Belediye Başkanları mazbatalarını aldı ve göreve başladı. O da muhtemelen 13 Nisan'dan itibaren görevine başlayacaktır. 

Türkiye siyasetinde yeni bir dil oluşmaya başladı. Bu dili oluşturan da Millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu oldu. Ekrem İmamoğlu İstanbul adayı olarak açıklandıktan sonra CHP tabanında homurdanmalar olmuştu ama kampanya sürecinde o kadar çok çalıştı ki sakinliğini öyle güzel korudu ki partili olan olmayan herkesin gönlünü kazandı. Zaten her zaman da şunu söyledi: "Bana herkes oy verecek! Kimi eliyle kimi gönlüyle. " Nitekim öyle de oldu sanırım. Seçimlerin bitmesinden bu yana 10 gün geçmesine rağmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı mazbatasını hala alamadı. Başta da söylediğim gibi 13 Nisan'dan itibaren muhtemelen göreve başlayacaktır.

Ama bu yazımda size anlatmak istediğim aslında Ekrem İmamoğlu değil. CHP Hukuk Masası.

CHP Hukuk Masası öyle ismi gibi afilli bir şey değil. Bildiğiniz toplantı masası aslında. Ama o masada oturanlar 31 Mart gününden beri  özverili mücadele verdiler ve vermeye devam ediyorlar.

CHP 2. Bölge Seçim Kordinasyon Merkezi'nde kocaman salonun en arkasında 15 kişilik bir masa.

Masanın başında İstanbul İs Disiplin Kurulu Başkanı ve İl Hukuk komisyonu Başkanı Av. Doğuşcan Aygün oturuyor. Kendisini çok otururken görmedim ama arada gelip orada oturma fırsatını buluyor. Hemen yanında CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Gökçe Gökçen, İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Av. Sera Kadıgil, Parti Meclisi Üyesi Av. Gamze Pamuk Ateşli, Parti Meclisi Üyesi Pınar Uzun, Av. İsmail Emre Telci, Av. Çağlar Çağlayan, Av. Burçin Şahan, Av. Mehmet Mutlu Hasançebi, Av. Mustafa Karakaş, Av. Bengisu Kadı, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve çiçeği burnunda Meclis Üyesi Mesut Metin, Gençlik Kolları Genel Sekreteri Utku Caner Çaykara, İl Gençlik Kolları Başkanı Burkay Düzce, İl Başkan Yardımcıları İlayda Çağla Koçoğlu, Mert Bahçetepe, Vekil  Danışmanı Sinan Baran, Güney Yeşildağ, Ozan Işık, Anıl Arpat ve ismi aklıma gelmeyen bir sürü insan. Gençlik Kolları, ana kademe yöneticileri, Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri. 

Peki bu insanlar ne yapıyor? Bu arkadaşların hepsi 31 Mart Yerel Seçimlerinden bu yana 16 milyon İstanbullu'nun verdiği oylara sahip çıkıyorlar. Aslında İstanbul'un 39 ilçesinde partili olan ve olmayan herkes nöbet tutuyor. 

Burada isimlerini verdiğim arkadaşlar yaklaşık 10 gündür işinden, aşından, evinden ayrı bir şekilde gece gündüz demeden çalışıyorlar. 

Kendilerini 2 Nisan günü ziyaret etme fırsatı buldum. Birkaç arkadaş hangi gün geldiklerini unutmuş, günün hangi gün olduğundan haberi dahi yoktu. Yemek yemeye çıkma fırsatları dahi olmamış.

Ne var ki bunda diyebilirsiniz. 24 Haziran seçimlerinde de CHP'liler çok umutlanmıştı ama olmadı. Sonrasında birçok insan sandığa gitmeyeceğini çünkü oylarına sahip çıkılmadığını düşünmüştü.

CHP Hukuk Masası bu algıyı ve düşünceyi tamamen yıkmış oldu. Genel Başkan Yardımcıları, Grup Başkan Vekilleri, İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Milletvekilleri sürekli masadan bilgi alarak açıklama yapıyor ve bu yüzden yapılan açıklamalar fiyasko olmuyor. 

Velhasıl demem o ki; 'CHP Hukuk Masası' günlerdir öyle özveriyle çalışıyor ki hepsi ayrı ayrı teşekkürden fazlasını hakediyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA