DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Anıl Arpat
Anıl Arpat
Giriş Tarihi : 12-04-2019 22:43

İşte Mücadelemizin Sebepleri!

Bir süredir bazı arkadaşlarım ne için mücadele ettiğimizi, neden bu kadar umutlandığımızı, değişecek olanın ne olduğunu soruyor. Apolitik olan arkadaşlarım da ısrarla değişen çok da bir şey olmayacağını söylemekte.

Tek tek yazayım:

Ekrem İmamoğlu'nun yönettiği İstanbul'da;

- İştirakleri ile birlikte 45 milyarlık bütçe halkın olacak. Nasıl mı?

- Başakşehir Futbol kulübü denilen taraftarı bile olmayan proje kulübe forma reklamı veren "Halk Ekmek" ve "İGDAŞ" bu gereksiz yükten kurtulacak. Belediyenin asıl işlevi olan amatör branşlara ve halka destek sağlanacak.

- İBB tarafından kiralanan AKP teşkilatlarına ve vakıflara verilen, işlevi AKP propagandasına hizmet etmek olan lüks araçlar (8bine yakın araç) kiralama maliyeti belediyenin yükü olmayacak.

- Çocuk tecavüzleriyle gündeme gelen ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinde olan ENSAR Vakfı İBB'den 28.7 MİLYON TL almayacak.

- AKP mitinglerine bedava ve zorla partili, belediye çalışanı taşıyan metrobüs, belediye otobüsü, şehir hatları vapurları bu tür işlere aracı olmayacak.

- TÜRGEV İBB'den 41,1 MİLYON lira alamayacak.

- İBB imarsız yere imar, yeşil alana ticari proje, sit alanına kafe, tarihi esere villa yapılmasını onaylamayacak. İstanbul bir kaç kişi daha da zenginleşebilsin diye talan edilmeyecek.

- Bilal Erdoğan'ın mütevelli heyeti başkanı olduğu Okçular Vakfı İBB'den 16.6 MİLYON lira alamayacak.

- İBB'ye ait taşınmazların satışından/kiralanmasından doğan rant gazetecilikten başka her işi yapan havuz medyasının sahibi holdinglerin kasalarına akmayacak.

- İBB, Önder İmam Hatipler Derneği'ne 13,2 MİLYON / Türkiye Maarif Vakfı'na 26,4 MİLYON / İlim Yayma Vakfı'na 9,3 MİLYON / 15 Temmuz Derneği'ne 7,7 MİLYON / İnsan Vakfı'na 1,7 MİLYON / Birlik Vakfı'na 758 BİN lira ödemeyecek.

- Kadir Topbaş'ın abisi Ahmet Hamdi Topbaş'ın yönetim kurulu başkanı olduğu Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'na 16,5 MİLYON lira ödenmeyecek.

- Yolsuzluğun kayıt altına bile alınmakta zorlanıldığı yıllık 8 MİLYAR liraya yakın zarar açıklayan İSPARK / BELTUR / İSTON / METRO AŞ / BİMTAŞ / İSYÖN / MEDYA AŞ gibi İBB şirketleri şeffaf yönetilecek.

- Meclis Üyeleri ve aileleri İstanbul'a hizmet etmek için toplanan, İstanbullu'nun parasıyla Hacca, Umreye gidemeyecek.

- Seçim dönemlerinde tepeden tırnağa bütün İstanbul'u 0 TL'ye kendi partisinin reklamlarıyla donatan İBB iradesi de tarih olacak.

Tam olarak mücadelesini verdiğimiz ve Ekrem İmamoğlu ile birlikte değişecek olan ve bu yüzden AKP'yi bu kadar çırpındıran şeylerin sadece bazıları yukarıdakiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
Anıl Arpat

Anıl Arpat

DİĞER YAZILARI
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
ABD'nin yeni başkanı Donald Trump oldu: İşte sosyal medyadan gülümseten paylaşımlar
ARŞİV ARAMA
Mp3 indir dur