DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Burak Karadağ
Burak Karadağ
Giriş Tarihi : 29-06-2019 18:44

Yolumuz Uzun, Heyecanımız Yüksek, Gençliğimiz Var!

‘Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var. Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam, Türk gençliğiyiz. Ve de asla vazgeçmeyeceğiz!’

Aslında Türkiye Cumhuriyetinin vicdanına seslenmişti o gece mazbatası hukuksuzca alınmış İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu. . O yüzdendi ya seçilmiş başkan deyişimiz.

31 Mart akşamı Anadolu Ajansı %65 ile başlattığı Binali Yıldırım’ın % sütununu saatler geçtikçe kaf dağından deniz seviyelerine indirirken halkın omuzlarında yükselen Ekrem İmamoğlu ile aynı seviyelere getirip veri akışını kesmişti. Ekrem İmamoğlu ise dakika dakika canlı yayına çıkıp hakkını savundu. Elindeki belgelerle seçimi kazandığını açıklıyordu. Bu süreçten sonra günler oylar tekrar sayıldı. Ve daha niceleri aklımızla dalga geçercesine, gözlerimizin önünde yapıldı . Tek amaçları vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden rant sağlayan 15.000 kişi düşünüldü hep. Gönül belediyeciliği adı altında talana devam etmek vardı. 

Ama İstanbullular öyle sahip çıktı ki Başkanına 806.000 oy gibi tarihi bir farkla İmamoğlu’na 2.kez mazbatasını verdiler. Seçim akşamları alıştığımız balkon konuşması yapmak yerine bir tweet ile tebrik edildi Ekrem İmamoğlu. Aslında bununda altında Erdoğan’ın ‘İstanbul’u ben kaybetmedim’ algısı yaratmak istemesiydi.Oysa ki Cumhurbaşkanı bugüne kadar hiç parti adıyla değil şahsi adıyla seçimlere girmişti. Ve birçok büyükşehir belediyesini kaybetti. Büyük tabloya bakarsak bir kişi değil, hizmet adı altında talan, her şey çözülecek adı altında sistem kaybetti.

Seçimler yapılalı birkaç gün olmuştu ki yine zamlarla gözümüzü açtık. Mitinglerde atılan çaya, şekere, benzine, elektriğe zam geldi. Bütün bunlar ülkenin yönetilemediğinin yanıtıdır. En nihayetinde devletin ekonomideki amaçlarından hiçbiri gerçekleşmemiştir. Gelir dağılımındaki makas açılmış, her fırsatta istikrardan bahsedenler meğer sadece siyasi istikrardan bahsediyormuş. Ekonomideki istikrar ve büyümeden değilmiş. Bugün kişi başına düşen milli  gelir kur artışlarından dolayı 2007 yılına denk gelmekte.

İşte bu noktada başta CHP yönetimi ve CHP’nin kazandığı belediyelere çok büyük işler düşmektedir. Sosyal demokrat belediyecilikle halkı tanıştırarak, kentleri ne kadar ileriye götürdüklerini göstermelidirler. Buda CHP’nin ülkeyi nasıl yöneteceğinin bir önizlemesi olmalıdır.

2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde yakalanan hava, kitleleri harekete geçirme ve ülkeye baharı getirenler, yakın zaman ülkemize refahı ve huzuru getirecektir.  

NELER SÖYLENDİ?
@
Burak Karadağ

Burak Karadağ

DİĞER YAZILARI Yerel Seçime Giderken CHP
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
ABD'nin yeni başkanı Donald Trump oldu: İşte sosyal medyadan gülümseten paylaşımlar
ARŞİV ARAMA
Mp3 indir dur