DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 23-07-2019 22:10

Gençlerin Umudu Ulaş Tepe!

Geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe  katılmak üzere Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Köse ve Meclis Üyesi Arif Kuşçu ile Giresun’a gittim. Sabah saat 7:30 sularında yolculuğum sırasında tabelada Gülyalı 5 km. yazısını gördüm. Ve Gülyalı’nın seçim döneminde tanıştığım, çalışmalarını yakından takip ettiğim, gençlerin umudu olan Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin İlçesi olduğunu farkettim. 

Saat çok erken olduğu için başkanı aramak istemedim. Kendisine “Başkanım İlçenden geçiyorum.” diye bir mesaj attım. Anında cevap geldi, “Çay içmeye beklerim.” diye. Şaşırmıştım. Sabah saat 7:30 olmasına rağmen Belediye Başkanı Belediye’de iş başındaydı. 

Saat 7:45 civarında Belediye’nin basamaklarını çıkarken Belediye çalışanlarına selam vererek Başkan’ın makamına çıktık. 

Evet saat 7:45’di. Sadece Belediye Başkanı değil personelde iş başındaydı. 28 Yaşında bir Belediye Başkanı ile daha önce hiç karşılaşmamıştım. Ve ne yalan söyleyeyim heyecanlıydım.

Klasik hoş geldiniz sohbetinden sonra Başkan’dan Gülyalı ile ilgili bilgiler aldık. Yapmak istediği çalışmaları, projelerini anlattı. 

En başta söylediğim gibi Ulaş Başkan’ı yakından takip ediyordum. Öyle ki 23 Haziran Seçimleri’nden önce kendisini İstanbul Küçükçekmece’de bir cafede otururken seçim çalışmasında görmüştüm. Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ile beraber Ekrem İmamoğlu için çalışma yapıyordu.

Ulaş Başkan ile tanışmamız CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mesut Metin sayesinde olmuştu. 31 Mart seçimleri için Belediye Başkan Adayları daha belirlenmemişken, Mesut Metin Ordu “Gülyalı’da bir arkadaşımız aday.” demişti. 28 yaşında dediğinde heyecanlanmış ve tanışmak istediğimi söylemiştim. Sağolsun yanımda aradı ve telefonda tanışmış olduk.

Başlığa “Gençlerin Umudu Ulaş Tepe” yazmamın sebebi de şudur değerli okuyucular. Siyasette gençler her zaman var. Ve tüm yük onların sırtında. Ama söz konusu makam, mevki olduğunda hep arka planda kalıyorlar. 

Uzun zaman sonra 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu Gülyalı’da Ulaş Tepe, Kartal’da Gökhan Yüksel, Beşiktaş’da Rıza Akpolat gibi genç isimleri aday gösterdi. 
Bu atamalar hem CHP, hem de gençler için çok önemliydi. Çünkü eğer seçimlerde Ulaş Tepe ya da Gökhan Yüksel başarısız olsalardı, bir dahaki dönem gençlerin hiç esamesi okunmazdı. 

Ondan dolayı Ulaş Tepe Gülyalı Belediyesi’ni kazanarak Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı ünvanını alarak sadece Gülyalı’nın umudu değil tüm gençlerin umudu oldu.

5 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı her başarılı iş gençlere örnek olacak ve bir dahaki dönem bir çok Belediye Başkan Adayı gençler arasından çıkacak. 

Umut ediyorum ki Ulaş Tepe Başka’nın 5 yıl boyunca yapacağı çalışmalar hem Türkiye’ye hem de bu memleketin gençlerine örnek olacak ve siyasette genç arkadaşlarımız daha çok görev alacak.

Şimdiden Ulaş Başkan’a yapacağı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA