DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 03-02-2020 22:30
Güncelleme : 03-02-2020 22:39

Hazır Mısın Manisa?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Parti Meclisinin aldığı karar doğrultusunda kurultay takvimi açıklandı. Ve İlçe kongreleri sona erdi. Hatta birkaç ilimizde İl kongreleri de sona erdi. CHP’ de İl Kongrelerinin ardından 28-29 Mart’ta Ankara’da Büyük Kurultay’a gidiyor.

 

Kurultay dönemlerinde çok fazla Ana kademe siyaseti üzerine yazılarım olmazdı. Genel de Gençlik Kolları üzerinde dururdum. Artık yaşımız itibariyle Gençlik Kolları seçimlerinde yer alamıyoruz. Ama kimse sevinmesin Omedyam.com olarak her dönem olduğu gibi bu dönemde Gençlik Kolları seçimlerini yakından takip ettik ve etmeye devam edeceğiz.

 

Siyaset yapan herkesin olduğu gibi bizimde kongrelerde gönlümüzden geçen adaylar oluyor. Bugüne kadar açıktan hiçbir zaman şunu destekliyorum demedim. Doğruda bulmadım.

 

Ama bugün bu kuralı bir kenara bırakacağım.

 

Neden Mi?

 

Anlatayım…..

 

32 yaşında bir kadın düşünün. 

 

Türkiye’nin sayılı firmalarının birinde Gıda Mühendisi olarak çalışıyor.  

Önce doğup büyüdüğü İlçe olan Saruhanlı’da 2015 yılı Mart ayında İlçe Gençlik Kolları Başkanı oluyor. Ardından kısa bir süre sonra İl seçimlerinde mevcut başkana karşı yarışarak Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı oluyor. 2 yıl boyunca Manisa’nın tüm ilçelerinde aktif çalışarak Referandum’da ‘Hayır’ oyunun çıkmasında ve gençlerin örgütlenmesinde büyük rol oynuyor.

 

2017 Aralık ayında yapılan 2 adaylı kongre sonucunda yeniden İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçiliyor.

 

Ve 2020 yılının ilk ayını geride bıraktığımız bu günlerde o başarılı ve genç kadın Gülşah Durbay Manisa İl Başkanlığına aday.

 

Durbay ile yollarımız önce CHP Genel Merkezin’de Gençlik Kollarında kesişti. Sonrasın da Manisa’da,  Ankara’da ve İstanbul’da  bir çok etkinlikte, seçim çalışmasında bir araya geldik.

 

Kendisi Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı olmasına rağmen aynı zaman da CHP Genel Merkez Gençlik Kollarında da aktif olarak rol alıyordu.

 

Hemen hemen Gençlik Kolları Genel Merkezinin düzenlediği bir çok etkinlikte aktif rol alan Durbay, hem özel sektörde olan işini hem de siyasetini bir arada götürmeyi başardı.

 

İnanıyorum ki Gülşah Durbay seçildiğinde önce Manisa’da İktidarı parti Cumhuriyet Halk Partisine kazandıracak. Ve bununla kalmayıp Manisa’yı tüm Türkiye’ye örnek bir İl haline getirecek.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA