DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 14-07-2020 13:01
Güncelleme : 14-07-2020 13:13

CHP İstanbul’da PM Hareketliliği

CHP’de pandemiden dolayı ertelenen kurultay, 25-26 Temmuz’da Ankara Odeon’da yapılacak. 
Genel Başkan seçimine tek aday gidileceğine kesin gözüyle bakılırken, Parti Meclisi’nin yüzde 60 oranında değişmesi bekleniyor. 
Kılıçdaroğlu’nun çarşaf listeyle yapılmasını istediği PM seçiminde, Kılıçdaroğlu’nun 52 kişilik anahtar liste yayınlanması bekleniyor. Parti içinde muhalif grup olarak bilinen Önder Sav, Selin Sayek Böke ve Muharrem İnce’nin de 20 kişilik anahtar liste hazırladığı konuşuluyor. 


Önceki kurultayda İstanbul’dan Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel en yüksek oyu alan isimlerden biri olmuştu. Genç isimlerden Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen ve Pınar Uzun Parti Meclisi’nin parlayan isimleri arasında ve tekrardan Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alacaklarına kesin gözüyle bakılıyor. PM’ye İstanbul’dan kimlerin gireceği merak konusu. Hatırladığım kadarıyla 2018 kurultayında İstanbul’dan 15 isim Parti Meclisine seçilmişti. Tekrardan 15 isim girer mi derseniz, ben en az 12 ismin tekrar İstanbul’dan seçileceğini düşünüyorum. 


CHP İstanbul’da konuşulan isimler arasında eski il başkanı Cemal Canpolat, önceki dönemlerde il başkan yardımcılığı yapan, 2019 Yerel Seçimlerinde Maltepe Belediye Meclis Üyeliği için ismi geçen ama kabul etmediğini beyan eden ve İl kongresinde kurultay delegesi seçilen Yusuf Erciyas ve daha önce yedek PM üyeliği, Milletvekili adaylığı yapan Metin Ağırman’ın ismi kulislerde en çok konuşulanlar arasında. 


Başarılı bir ilçe başkanlığı yapan ve 3. Bölge ilçe başkanlarının ortak kararı ile milletvekiliğine taşınan Özgür Karabat, Turan Aydoğdu ve Zeynel Emre’nin de isimleri de Parti Meclisi için konuşulan milletvekilleri arasında. 


İl kongresinde İstanbul ve İzmir’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği doğrultusunda tek adayla yapılan kongrede ki birlikteliğin PM seçimlerinde de devam edip etmeyeceği merak konusu...

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA