DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Dilan Alhas
Dilan Alhas
Giriş Tarihi : 15-12-2020 21:09

An'lar Biriktiriyorum

 

Düşüncelere daldığım oluyor benim, zamanlı zamansız düşünceler. Zamanlı olanlar sığ denizlerde, zamansız olanlarsa derin denizlerde yol alıyor gibi geliyor bana. Hep iyi hep güzele giden yol almalar olsa da dibini gördüğüm de oluyor şüphesiz. Denizkestanesinin iğneleri batıyor bazen topuklarıma bazense incecik kum taneleri gıdıklıyor parmaklarımı. Her ikisinde de temizliyorum hepsini, dalıyorum tekrar yeni günde. Zira gün aydındır benim için her yeni gün aydın.

Gün aydın olur da gece iyi midir her zaman bilmiyorum. Yılda ikidir eşit oluyorlar bu sebeple çok üzerlerine gitmiyorum.

Gün dönünce dalıyorum yine serin sulara.

Kabullenmesi zor olsa da kabullenmek zorunda olduğum gerçeklere. Ölüm gibi mesela. Yalansız, eksiksiz, dimdik duran ölüm. Ondan korkmak da çözüm değilmiş, bir de barışık olmayı deniyorum. Denerken yine çokça seviyorum her bir şeyi.

Sevdiklerime sıkı sıkı sarılmak için dünyayı ya da dünyamı yerle bir eden olaylar olmasını beklemiyorum. Seviyorsam gidip söylüyorum yani ve bir şey kaybetmiyorum ben olmaktan. Ertelemiyorum artık duygularımı. İhmale düşenlerde olmadı değil tabi ki.

Ertelediğim duygularım, düşüncelerim hepinize sahne sırası gelecek. Emin olun rol çalmayacağım hiçbirinizden. Yalnızca size küçük bir tavsiye vermek istiyorum. Her sahneden sonra bolca alkış beklemeyin olur mu? Çünkü sahnelediğiniz bazı deneyimler acı verebilir seyircilerinize.

Öyle ya acı da bir duygu, onu da kucaklıyorum. Hissediyorum belli ki yaşadığımı acıtarak da olsa. Yaşıyorum; çünkü an’lar biriktiriyorum.  Acılı tatlılı anlarda var oluyorum. Yaşadığım günler ceplerimde, yaşamadıklarımı ise ayakta karşılıyorum; ellerim ceplerimde.

Anlarda özgür olacağımı düşünüyorum akabinde.

Özgürlük içinde cesaret barındırırmış ya olmadığım kadar cesur hissediyorum şimdi de. Cesur oldukça da gerçek. İğne oyasında işlenen bir yazma ucu kadar sabırlı değilim elbette ama topladığım parçalarla bütünü görebileceğim için tatlı bir telaş içerimde.

Heyecanımla biriktirdiğim an’lar. Gün kurusunun güneşe doyması gibi doyuyorum her birinize. Şimdi, burada, anda.

 

Peki sen nereye biriktirdin an’larını. Ceplerinde mi? Çekmecende mi? Yoksa ulaşamadığın en yüksek raflarında, en derin kuytularda mı? Hazır olduğunda her neredelerse uzan onlara. Her birinin sende emeği var. Acelemiz yok, hazır olduğun zamanda, hissettiğin anda.

 

 

 

Kendime Not:

Dünyayı güzellik kurtaracak ve bizler o güzelliğin birer parçası olacağız.

Biliyorum ve inanıyorum.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA