DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 09-11-2021 14:10

CHP Gençliğinde Bir Hikaye Yarım Kaldı!

CHP Gençlik Kollarının 16. Olağan Kurultayı Pazar günü Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapıldı. Pandemiden dolayı bir sene geç yapılan kurultay yoğun ilgi ile karşılandı.

Öyle ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MYK Üyeleri kurultaya katılan isimler arasındaydı.

Geçtiğimiz yıllarda gençlik kurultayları çok ilgi görmezdi, Genel Başkan Kılıçdaroğlu katılırdı ama bu kadar etkili olmazdı.

Bu CHP Gençliği için sevindirici bir haber.

Bir süredir Kurultayla ilgili yazılar yazıyorum. Hep altı aday olduğundan bahsetmiştim. Kurultayın yapılmasına bir ay kalaya kadar da hep o isimler üzerinden yazmıştım. Bu kurultayın farklı olacağını söylemiştim. Bütün adaylar illeri gezip delegelerden bire bir yetki istemiş, projelerini anlatmıştı. Yıllardır süre gelen bir hikayeleri olduğunu söylemişlerdi. Ve ciddi anlamda da her aday kendince destek bulmuştu.  Ama son bir ay kala herşey biranda değişti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu kurultayla tek adayla gidilmesini ve bu isminde önceki dönemlerde Gençlik Kolları İl Başkanlığı ve Gençlik Kolları Genel Sekreterliği yapmış tecrübeli bir isim olan Av. Gençosman Killik’in olmasını istemişti.

Gördüğümüz kadarıyla hikayesi olan, bir hikaye yazmak isteyen arkadaşlar neredeyse 81 ilin tamamını gezen, herşeyi kendisinden bekleyen arkadaşlar biranda sus pus olup geri çekildiler.

Ve Pazar günü kurultay yapıldı. Tek aday olan Av. Gençosman Killik 414 delegenin oy kullandığı kurultayda, 383 oy alarak CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığına seçildi.

Liste Memnuniyetsizliği!

Her kurultayda olduğu gibi bu kurultaydan sonra da Killik’in listesini beğenmeyenler oldu.

Bence bir kaç isim hariç iyi bir liste olmuş.

Listesinde önceki dönem Genel Sekreter olarak görev yapan Utku Caner Çaykara’yı, Ahmet Korkmaz’ı ve Kemal Güneri’yi almış.

Killik’in adaylığı açıkladığı günden beri yanında en büyük destekçilerinden birisi olan Yusuf Baştuğ’u yedek listeye almış.

Ama öğrediğim kadarıyla ilk MYK toplantısından sonra 20 kişilik olan asil yönetim 25 kişiye çıkartılacak.

Ve böylece yedek liste de olan Yusuf Baştuğ, İzzet Kırılmaz, Mustafa Erdi Çakır, Mustafa Ülkem Uruk ve Necmettin Açıkgöz muhtemelen asil yönetimde kendilerine yer bulacaklar.

Gençosman Killik’i yakından tanıyan birisi olarak hiç şüphem yok ki görevini en iyi şekilde yapacaktır. Ve uzun zamandır emeği yok sayılan gençlik kollarının partinin yan gücü değil öz gücü olduğunu gösterecektir.

Gençlik Kolları Genel Başkanı seçilen Gençosman Killik’e ve yönetimine başarılar diliyorum.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA