DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 14-01-2022 13:25

“Bu ülkeyi hak ettiği güzel geleceğe kavuşturacağız”

“Bu ülkeyi hak ettiği güzel geleceğe kavuşturacağız”
Bu cümle CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik tarafından dün Zonguldak’ta gerçekleştirilen “Gençlik Buluşmaları” etkinliğinden sonra sosyal medya paylaşımında söylendi. 
İBB seçimlerinde bir çocuğun çıkıp Ekrem İmamoğlu’na "Başkanım Her Şey Çok Güzel Olacak” demesi gibi bir etki yarattı bende. 


Daha önceki yazılarımda da Gençosman Killik’in 2021 Kasım ayında göreve geldikten sonra çalışmalara çok hızlı başladığını yazmıştım. Göreve geldiği günden beri hem başkanı hem de MYK üyelerini yakından takip ediyorum. Başkan ve MYK üyelerinde bir heyecan, bir mücadele var. İl il geziyorlar. Sürekli etkinlikler yapıp, sokakta halk ile iç içeler. Hem de CHP’nin bir çok milletvekili ortada yokken. Yani bir nevi Gençlik Kolları şu anda CHP Milletvekillerinin yapması gereken görevi üstleniyor. Evet Gençlik Kollarında görevde olmakta halk ile iç içe olmayı gerektirir. Birçok milletvekili ortada yokken onların sahada olması ayrı bir güzel.


Dikkatimi çeken bir diğer konu da Gençosman Killik’in Gençlik Kolları Genel Başkan seçildikten sonra neredeyse yaptığı tüm etkinliklerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmayları yer alıyor. Böyle bir fotoğraf daha önce hatırlamıyorum. 


Gençosman Killik’in avantajı sanırım Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen. Gençlik Kollarının bir çok kademesinde görev alan Gökçen, hem parti kültürüne sahip hem de CV olarak donanımlı bir isim. Gökçen ve Killik, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu düzenli olarak ziyaret edip bilgilendirme sağlıyorlar.  Kılıçdaroğlu’nu sürekli gençlerle bir araya getiriyorlar. Gençlerin sorunlarını ve çözümlerini artık TBMM’de grup toplantılarında ana muhalefet liderinin ağzından duymak Z kuşağını bir hayli mutlu ediyordur diye düşünüyorum.


 Yakından takip ettiğim MYK Üyeleri arasında Ozan Işık, Utku Caner Çaykara, Kenan Otlu ve Ahmet Korkmaz var. Bu 4 ismin özelliği hepsinin de Gençlik Kolları seçimlerimden önce Gençlik Kolları Genel Başkan adayı olmaları. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdiri ile adaylıktan çekilmişlerdi. Bu 4 isim MYK üyesi olduktan sonra da aday oldukları süreçteki gibi il il gezip etkinliklere katılıp, CHP örgütüyle bir araya geliyor.  Oturdukları koltuğun hakkını veriyorlar bana göre.


İBB Tuzla Aydınlıkevler toplu konut kura çekiminde paylaşılan bir fotoğraf karesi dikkatimi çekti. Kura çekimi yapan isimler arasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanında Gençlik Kolları Genel Sekreteri Ozan Işık vardı. Sanırım artık CHP’nin en üst kadrosundan en alt kadrosuna kadar herkes Gençlik Kolları’nın partinin yan gücü değil öz gücü olduğunu kabul etmiş durumda. 
Umarım Gençlik Kolları’nın yükselişi bu şekilde devam eder ve son yıllarda popüler olan Z kuşağına umut verir. Ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençoman Killik’in dediği gibi, Bu ülkeyi hak ettiği güzel geleceğe kavuştururuz.

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA

best rolex replica fuses authenticity through impression variables .

bodrum traba