DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 19-01-2022 09:44

Artık konuşma vakti!

Her seçim dönemi olduğu gibi 2019 yerel seçimlerinde de bir çok ile giderek seçimleri yerinde takip ettim.. Manisa’nın benim için özel bir yeri vardır. Hatta nerelisin diye sorduklarında Koldereliyim (Saruhanlı)  diye söylerim.  2019 yerel seçim döneminde CHP Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay ile bir sohbetimizde ilçeleri değerlendirirken Akhisar, Turgutlu, Alaşehir, Saruhanlı ve Salihli gibi Manisa’nın bir çok ilçesinde seçimleri kazanacaklarını ifade etmişti. Bende 2014 seçim sonuçlarını hatırlatarak emin misin diye sormuştum. Oda adayların çok iyi olduğunu ve gerçekten sıkı çalıştıklarını ifade etmişti.

Dediği de oldu. 2019 seçimlerinde Manisa’da Akhisar, Turgutlu, Alaşehir ve Saruhanlı’yı CHP’li Başkanlar kazanmıştı. Hem de Aksihar’da 15 bin oy fark atarak.

İşim gereği belediye başkanlarını ve milletvekillerini yakından takip edip neler yaptıklarını incelerim. Sosyal medya siyasiler için yaptıkları işlerin reklamını yapma yeridir.

Sağolsun tüm siyasilerde sosyal medyayı fazlasıyla kullanıyorlar. Kimi iyi reklam yaparken kiminin zaman zaman dozunu kaçırdığı oluyor.

Uzun zamandır bir belediye başkanı ve eşi’nin paylaşımları dikkatimi çekmeye başladı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu Türkiye genelinde Belediye Başkanları arasında yapılan ankette birinci çıkıyor, Eşi Özge Dutlulu “Çokk çalıştın ve bu başarıyı hak ettin. Seni ve ekibini canı gönülden kutluyorum. Ve seninle gurur duyuyorum." diye paylaşım yapıyor.

Dutlulu,  sosyal medya hesabından son 2.5 senelik yaptığı çalışmaları anlatırken, eşi Özge Ekmen Dutlulu esprili bir dille “ Bir de bana sorun 2.5 seneyi” diyerek cevap veriyor.

Hemen hemen tüm belediye başkanları sadece ilçelerindeki projeler üzerine, özel günlerde, yada gittikleri gezdikleri yerleri paylaşırlar. Ülke’nin gerçek gündemine dair çok paylaşımlarda bulunmazlar.

Ama Akhisar Belediye Başkanı Eczacı Besim Dutlulu’da her belediye başkanı gibi belediye olarak yaptıkları çalışmaları paylaşıyor. Ama onun yanı sıra Teknolojiden, yazılımdan ve kodlamadan bahsediyor. Ekonomiden bahsedip yapılan zamlara tepki gösteriyor.  İktidarı eleştiriyor. Büyükşehir Belediyesini eleştiriyor. Ve bunların hepsini yaparken de akın akın ziyaretçi kabul edip, Halkla iç içe olmaya devam ediyor.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ gibi belediye başkanlarının çoğalmasını temenni ediyor ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ”Sanatçıymış konuşamazmış, konuşacak. İş insanıymış konuşamazmış, konuşacak. Artık konuşma vakti!" sözünü hatırlatmak istiyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
ABD'nin yeni başkanı Donald Trump oldu: İşte sosyal medyadan gülümseten paylaşımlar
ARŞİV ARAMA
Mp3 indir dur