DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Fatih Mangal
Fatih Mangal
Giriş Tarihi : 25-01-2022 20:07

Mesele Sadece Balıkçı Değil!

Günlerdir ülkenin dört bir yanında kara kış yaşanıyor. Konya’dan Bartın’a, Ankara’dan İstanbul’a kadar. Bolu’ya 55 yıldır yağmadığı kadar kar yağtı. Antalya’lılar 29 yıl sonra kar’la tanıştı.

Geçtiğimiz günlerde Bolu tüneli kapandı. Dün akşam saatlerinde Beylikdüzü, Büyükçekmece’de araçlar yollarda kaldı. İstanbul Havalimanı ulaşıma kapandı. Gördüğümüz kadarı ile herkes elinden geleni yaptı ama eksik olan birşeyler vardı. Evet İstanbul’da uzun zamandır olmadığı kadar kar yağışı aldı. Yani doğal bir afetti.

Ama sosyal medya da İktidar muhalefeti suçlarken muhalefette iktidarı suçladı. Bir grup İBB’nin tuz stoğunun olmadığını söylerken bir grupta Karayollarının kontrolünde olan yerleri iBB’nin temizlediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da her açıklamasında süreci Valilik, İBB ve ilçe belediyeleri ile kordineli yürüttüklerini açıkladı.

Tüm bunlar olurken akşam saatlerinde sosyal medya da bir fotoğraf dolaşmaya başladı. Ekrem İmamoğlu’nun bir balıkçıda olduğuna dair. Ve yaklaşık 24 saattir kapanan yollar, sokakta kalan insanlar, evini ısıtacak parası olmayanlar, giyecek ayakkabısı olmayanlar, işine gitmek için saatlerce yürümek zorunda olan vatandaşlar unutuldu ve sadece bu fotoğraf konuşuldu.

Öncelikle Ekrem İmamoğlu’da her insan gibi istediği yerde, istediği kişierle, istediği yemeği yiyebilir. Buna hiç kimse karışamaz. Ama böyle bir günde bu kareyi istemeyerekte olsa vermesi ne kadar doğru oldu tartışılır.

Şimdi gelelim asıl konuya. Fotoğraf çıktığı andan şu ana kadar İmamoğlu’ndan kare ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ama onun adına binlerce insan açıklama yaptı. CHP Milletvekilleri, CHP Parti Meclis Üyeleri, gazeteciler, kanaat önderleri, parti üyeleri arka arkaya fotoğrafın sahte olduğunu, Ekrem İmamoğlu’nun orada olmadığına dair açıklama yaptılar. Fotoğrafı paylaşanlara kan kustular. Annesini, babasını, işini gücünü ve kendi hakkını bu kadar savunmayanlar, hayatlarında ilk defa sosyal medyada gördükleri bir fotoğraf karesini saatlerce savundular.

İşin sonunda Ekrem İmamoğlu çıkıp evet gittim ve yemek yedim oradan da AKOM’a geçtim dedi. Tweet atanların hepsi tek tek tweetlerini sildi. Bir milletvekili yaptığı paylaşımdam dolayı önce özür diledi sonrasında “Yanlış anlaşılmasın; ben kimse için değil, kendi hatam dolayıyla özür diledim. Ekrem Bey’in bir saatlik yemeğinde elbette bir sorun yok ama bu saate kadar bir açıklama yapılmalıydı, insanlar zor duruma düşürülmemeliydi.” dedi. Milletvekiline sormak istiyorum, o kadar danışman varken, İBB’nin bu işlerle ilgilenen birimleri varken ve daha ötesi olayın muhatabı Ekrem İmamoğlu varken siz neden haberiniz olmayan bir şeyi savundunuz?

Yıllardır sürekli CHP’nin yaptığı çalışmaları karalayan, olmayan şeyleri olmuş gibi gösteren “trol”lerden ne farkınız kaldı?

Dün akşam saatlerinden beri İBB’nin ve CHP’li ilçe belediyelerinin canla başla verdiği mücadele sırf kendini göstermek isteyen bir grup insan yüzünden hiçe sayıldı. Bravo gerçekten. Tebrik ederim.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
ABD'nin yeni başkanı Donald Trump oldu: İşte sosyal medyadan gülümseten paylaşımlar
ARŞİV ARAMA
Mp3 indir dur