Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 24-07-2016 07:42   Güncelleme : 24-07-2016 07:42
Abone ol

Kütahya'da yabancı öğrencilerden darbeye lanet

Kütahya’da Dumlupınar Üniversitesi’nde okuyan Kütahya Hayme Ana Uluslararası Öğrenci Derneği üyesi öğrenciler, Zafer Meydanı'nında darbe girişimini lanetlemek üzere toplandı.

Kütahya'da yabancı öğrencilerden darbeye lanet

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen yabancı öğrenciler, "Biz de Nöbetteyiz, Biz de Türkiyeliyiz" diyerek Türkiye'nin yanında olduklarını ifade etti. Yabancı öğrenciler adına konuşma yapan Filistinli Yazan Shabaneh şunları söyledi: "Türkiye, ümmet tarafından son kale ve son umut olarak görülmektedir. Türkiye sadece Müslüman milletlerin değil tüm insanlığın son kurtuluş adasıdır. Türkiye her zaman mazlum coğrafyaların savunucusu, onların zulme karşı haykıran sesi olmuştur. Mazlum coğrafyaların tamamı tarih boyunca Anadolu insanının her türlü desteğini, hoşgörüsünü, kardeşliğini her zaman yanında hissetmiştir. Türkiye’nin tüm Müslümanları bir araya getirme çabalarının yanında, yıllardır emperyalizmin uşaklığını yapan Fetullahçı teröristler 15 Temmuz'da başlattıkları darbe girişimi ile tüm Müslümanların huzur ve mutluluğunu hedef aldı. Beni ve eminim ki Türkiye'de eğitim alan ilim muhaciri tüm arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemi yaşıyoruz. Çünkü yüzyıllar boyunca bu ümmete bayraktarlık yapmış necip Türk milletinin çocukları darbe ve terör eylemleriyle karşı karşıya kaldı." 

Shabaneh, "Şükürler olsun ki, 15 Temmuz akşamı milletin ve ümmetin değerlerini yok etmeyi hedef alan darbe girişimi, Türk Milletinin azim ve gayreti, Türkiye devletinin kararlılığı ve kudreti ile bastırılmıştır. Bu darbe ve cunta kalkışmasının amacı; mazlumlarının hamisi ve destekçisi olan Türkiye devletini ele geçirmektir. Bizler ümmetin gençleri olarak Fetullahçı Terör Örgütü'nün, terörist unsurları öncülüğünde gerçekleştirdiği cunta ve darbe girişimini lanetliyoruz. Bizler ümmetin gençleri olarak büyük ve güçlü Türkiye hedefine olan sarsılmaz inancımızı ve bağlılığımızı yineliyoruz. Tüm dünya Müslümanlarını Türkiye'ye destek vermeye davet ediyoruz" dedi.

Cihan