Siyaset
Giriş Tarihi : 12-12-2018 12:51   Güncelleme : 12-12-2018 12:51

Kuyucuoğlu Akdeniz ve Erdemli'de esnafla buluştu

Çünkü; Ülkemizdeki ekonomik kriz en çok çalışan kesimleri etkilemektedir.

Kuyucuoğlu Akdeniz ve Erdemli'de esnafla buluştu

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, Akdeniz ve Erdemli ilçelerinde esnafı dolaştı, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Kuyucuoğlu, "Hangi siyasi partiden olursa olsun, görüşü ne olursa olsun vatandaşımıza soruyoruz, danışıyoruz, bilgi alışverişinde bulunuyoruz" dedi.

Göreve geldiğimizde, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuzda bütün birimlerimizde asgari ücret 2200TL. olacak. Çalışanlarımızın her türlü sosyal ve ekonomik koşulları düzelecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, esnaf gezilerini sürdürüyor.

Akdeniz ilçesinde Silifke Caddesi, Gökçay İş Merkezi, Çiçek Pasajı'nda bulunan esnafı ziyaret ederek Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adaylığı çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi veren Kuyucuoğlu, esnafın ve çarşıda alışveriş yapan vatandaşların sorunlarını ve görüşlerini dinledi, notlar aldı.

Daha sonra Erdemli ilçesinde Salı pazarını gezen ve pazarcılarla görüşen Kuyucuoğlu, burada hem projelerini anlattı hem de vatandaşların görüşlerini dinledi.

Ziyaretleriyle ilgili bir açıklama yapan Kuyucuoğlu, "Hangi siyasi partiden olursa olsun, görüşü ne olursa olsun, vatandaşımıza soruyoruz, danışıyoruz, bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Çünkü bu kentte birlikte yaşıyoruz ve bu kenti birlikte yöneteceğiz.  Ziyaretlerimizde ekonomik krizin esnaflarımızı çok ciddi şekilde etkilediğini gördük. Ülkeyi yönetenler kriz yok diyorlar ama çarşıda pazarda kriz büyük. Esnafımızın dertleri çok. Derman olmamızı istiyorlar. Biz de esnafımıza CHP'li belediyelerin ekonomik krizin etkileriniz azaltmakla ilgili anlayışını, bizim Mersin'i kazanmamız durumunda yapacağımız projelerimizi anlattık" dedi.

Kuyucuoğlu: Ülkemizde bir ekonomik kriz var. Kriz önümüzdeki süreçte derinleşecek. Bu krizin faturasını halkımız ödemektedir.

Asgari ücretin altında çalışan emekçilerin yanı sıra, emekliler, gençler, kadınlar ve iş dünyası ödemektedir. 

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütçe görüşmelerinde açıkladığı gibi “1 Ocak 2019 tarihinden itibaren CHP’li belediyelerin olduğu her yerde asgari ücret net 2200TL. olacaktır.” demesi ülkemizde partimize olan güveni artırmıştır. CHP emekçilerin, çalışanların yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerde huzur var, mutluluk var, güven var.

 

AdminAdmin