Gündem
Giriş Tarihi : 25-02-2016 18:54   Güncelleme : 25-02-2016 18:54

Kuyumcular şehitler için kepenk kapattı

KIRIKKALE - Kırıkkale Kuyumcuları Odası Başkanı Erkan Başer Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Osman Kablan ve Şırnak’ta kalp krizi sonucu şehit olan Kırıkkaleli Uzman Çavuş Altan Çamkara için kepenk kapattı

Kuyumcular şehitler için kepenk kapattı
KIRIKKALE - Kırıkkale Kuyumcuları Odası Başkanı Erkan Başer Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Osman Kablan ve Şırnak’ta kalp krizi sonucu şehit olan Kırıkkaleli Uzman Çavuş Altan Çamkara için kepenk kapattı.

Son günlerde gelen şehit haberlerinin artmasına ve artan terör olaylarını dolayısıyla Kırıkkale Kuyumcuları Odası Başkanı Erkan Başer, kuyumcuların bir günlük kepenk kapattığını açıkladı. Bazı işletmeler "Vatan evlatlarımız kalleşçe kanlı pusularda şehit düşerken, yas nedeniyle kapalıyız. Büyük Türk Milleti'nin başı sağ olsun." yazılı pankart astı.

Kırıkkale Kuyumcuları Odası Başkanı Erkan Başer, yaşanan terör olayları sonrasında, şehit ailelerinin acısını paylaşmak amacıyla böyle bir karar aldıklarını belirterek, "Kuyumcular Odası yönetimi ve işletme sahibi arkadaşlarımızla ortak bir karar aldık. Kan dökülen bu zamanda, bir tepki gösterebilmek amacıyla karar aldık. Milletçe tek yürek olarak, şehit ailelerinin yanında olduğumuzu, acılarını paylaştığımızı, duyarsız olmadığımızı vurgulamak amacıyla böyle bir eylem yaptık." dedi.
Cihan [gallery ids="16000"]
AdminAdmin