Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 03-12-2016 12:59   Güncelleme : 03-12-2016 12:59
Abone ol

Mali müşavirler ile engelli yurttaşlar bir araya geldi

İstanbul Mali Müşavirler Muhasebeciler Odası(İSMMMO) Bakırköy Temsilciliği’nin organizasyonuyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle mali müşavirler ile engelliler bir araya geldi.

Mali müşavirler ile engelli yurttaşlar bir araya geldi

Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da katıldığı etkinliğe Türkiye Körler Vakfı ve Görme Özürlüler Derneği üyeleri katıldı.

İSMMMO Bakırköy Temsilcisi Ali Çelik yaptığı konuşmada Oda olarak sosyal sorumluluk projelerine çok önem verdiklerini ifade ederek engellilerin her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Etkinliğe katılan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da konuşmasında duygularını şu şekilde ifade etti:” Potansiyel engelli olabileceğimizi aklımızdan çıkarmadan engelli dostlarımızın sorunlarına empati gösterme zorunluluğumuz olduğunu aklımızdan çıkarmıyoruz. Belediye olarak eggelli kardeşlerimizin sosyal yaşamın, istihdamın içinde olmaları için çaba gösteriyoruz, yaşam alanlarındaki fiziki engelleri ortadan kaldırmak için büyük gayret içindeyiz.

Gerçek engel engellilerin sorunlarını görmeyen, duymayan, el uzatmayanlardadır. Aklımızla, gönlümüzle engellilerin yanında olmaya devam edeceğiz.”

 Etkinliğin devamında Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve İSMMMO Bakırköy Temsilciliği yöneticileri görme engelli sanatçı İkram Şengül'ün Aşık Veysel türkülerine eşlik ettiler.