Siyaset
Giriş Tarihi : 12-03-2019 11:36   Güncelleme : 12-03-2019 11:36

Mansur Yavaş'tan çok sert sözler!

Millet ittifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş konuşuyor.

Mansur Yavaş'tan çok sert sözler!

GERÇEK GÜNDEM - Mansur Yavaş 'sahte senetle' ilgili hazırlanan iddianameye ilişkin konuşuyor.

İşte konuşmasından satır başları:

Değerli basın mensupları hepinize hoşgeldiniz. Bugün burada adeta bir suç makinası tarafından şahsıma atılmış iftiralara, bu iftiralardan medet umanlara cevap vermek için toplandık.

Söz konusu iftirları içeren yayınlar gazetelere gönderilmişti. Bu şahsın nasıl bir şahıs olduğunu herkes görmüştü. Bu iftirları o zaman gündeme almayıp anketleri görünce üstüne atlamaları açık bir çaresizliğin sonucudur.

 

Cevap vermek için beklememizin iki tane sebebi var. Bu kumpasın arkasında kimlerin olduğunu görmek. Allah'a şükür ki biz de gördük milletimiz de gördü. Ankara halkının iradesi arkamızda oldukça hiç kimse bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır.

İkinci sebebi; Yasalara göre devam eden bir yargılama hakkında davayı etkileyecek yazılı ve sözlü beyanda bulunulamaz. Bu nedenle yazılı ve sözlü açıklama yapmayı uygun görmedik. Gerek haberi yapan gazete, kasıtlı olarak adil yargılamayı etkilemek isteyen başta özhaseki ve ömer çelik olmak üzere haberi yapanlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağız.

Başkanlık yarışı başlamasından itibaren anketlere yansıyan fark rakibimiz tarafından olgunlukta karşılanamamıştır. Aday olmamdan itibaren türlü asılsız ifadelerle seçmen nezdindeki itibarımız zedelenmeye çalışılıyor.

Sanki suçmuş gibi Makedon olduğum söylenerek Ankaralı seçmendeki karşılığımızın azalması hesaplanmıştır. Soy kütüğümü yayınlamamla amacına ulaşan art niyetliler bu defa taksicileri Kızılay'a sokmayacak yalanını ortaya attılar. O yalanı da boşa çıkarmayı bildik

Demokratik bir yarışla sandıktan çıkamayacağını anlayanlar şahsıma olan ilgiyi yok etmek amacıyla duvarlara "Yavaş yavaş devrim" sloganları yazdılar, derhal şikayetçi oldu.

Anket rakamları yine fark gösterdikçe duvarlara bu sefer "Her biji Mansur yazdırarak bizim PKK ile ittifak yaptığımız gibi alçakça bir iftiraya oynadılar. Görüldü ki bunu yazan bir belediye çalışanıydı. Rakiplerimizden bu konuda tek bir cümle duymadık

NE OLMUŞTU?

'Millet ittifakı'nca desteklenen, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı CHP'li Mansur Yavaş hakkında, 600 bin dolarlık senedin tahsili için ihtilafa düştüğü iş insanı Necmettin Kesgin'in şikayeti üzerine, 'görevi kötüye kullanma' ve 'kişilerin huzur ve sükununu bozmak' suçlarından iddianame düzenlendi. İddianame, Ankara Batı 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Mahkeme heyetinin, 10 gün içinde Yavaş'ın yazılı savunmasını alacağı ve dosyayı Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndereceği öğrenildi.