Siyaset
Giriş Tarihi : 16-07-2020 15:35   Güncelleme : 16-07-2020 15:35
Abone ol

Marmaris Belediye Başkanı Oktay'dan, Kılıçdaroğlu'na Ziyaret

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek 15 ayda yapılan faaliyetleri anlattı. Kılıçdaroğlu, “Doğanın korunması konusunda hassasiyetinizi biliyorum. Bu mücadelenizden asla vazgeçmeyin” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Oktay'dan, Kılıçdaroğlu'na Ziyaret

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek 15 ayda yapılan faaliyetleri anlattı. Marmaris’in doğal güzelliklerine vurgu yapan Kılıçdaroğlu “Doğanın korunması konusunda hassasiyetinizi biliyorum. Bu mücadelenizden asla vazgeçmeyin” dedi.

CHP Genel Merkezi’nden gerçekleşen ziyarette Oktay’a CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı ile Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk eşlik etti.

Belediye Başkanı Oktay, göreve geldiğinden bu güne yapılan faaliyetleri anlattı. Özellikle pandemi sürecinde yoğun bir biçimde çalıştıklarını dile getiren Oktay, “Salgının Türkiye’de görülmesiyle birlikte önlemler aldıklarını ve bunları büyük bir hızla uyguladık. Bu süreçte vatandaşlarımızın yanında olduk, desteğimizi esirgemedik. Hem belediye olarak bizim hayata geçirdiğimiz tedbirler hem de diğer kurumlarla yapılan ortak çalışmalarla Marmaris süreci çok iyi atlattı. Normalleşme süreciyle birlikte ilçemize gelenlerin sayısı artsa da çok büyük sorun yaşanmıyor” diye konuştu.

TURİZM CİDDİ BİÇİMDE ETKİLENDİ

“Pandemi nedeniyle ciddi bir ekonomik darboğaz yaşanıyor” diyen Başkan Oktay, şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkanım sizin de bildiğiniz gibi Marmaris’in en büyük geçim kaynağı turizm. Biz yönetim olarak meslek odaları ve sektör temsilcileriyle birlikte Eylül ayından itibaren Mart ayının başına kadar yurt dışı ziyaretlerde bulunduk. İngiltere, Almanya, Finlandiya, Çin gibi ülkelerde hem devlet kademesindeki yöneticiler hem de turizmin temsilcileriyle bir araya gelerek ve fuarlara katılarak 2020 sezonu için hazırlıklarımızı yaptık. Hatta ilk kez sezonu erken açmak için çalışmalara başladık. Bu sezondan beklentimiz çok yüksekti. Ancak korona ile tüm sektörler gibi turizm de büyük sıkıntıya girdi. Yurt içi kısıtlamasının sona ermesinin ardından yurt dışı uçuşların da açılmasıyla hareketliliğin artmasını bekliyoruz.”

DÜNYANIN EN GÜZEL YERLERİNDEN BİRİ

Başkan Oktay’ın daveti üzerine uygun bir zamanda Marmaris’i ziyaret etmekten mutluluk duyacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, Marmaris’in sadece Türkiye’nin değil dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu belirtti ve “Doğanın korunması konusunda hassas olduğunuzu biliyorum. Bu konudaki mücadelenizden vazgeçmeyin” diye konuştu.