Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 14-03-2021 01:09   Güncelleme : 14-03-2021 01:09
Abone ol

Mayıs kedi, Samsun Büyükşehir Belediyesinin maskotu oldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in belediyenin barınağından sahiplendiği kedisi Mayıs, başkanı makamında da yalnız bırakmıyor

Mayıs kedi, Samsun Büyükşehir Belediyesinin maskotu oldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyenin barınağından sahiplendiği ve Mayıs ismini verdiği kediyi makamında besliyor. Mustafa Demir'in başkanlık makamında yanında bulunan kedi, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin maskotu oldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'ni fırsat buldukça ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, buradan kedi sahiplendi. Makamında özel bir yer tahsis ettiği 10 aylık kediye 'Mayıs' ismini veren Başkan Demir, günün yorgunluğunu da onunla oynayarak gideriyor.

Elleriyle besliyor

Sevimliliği ve cana yakınlığıyla kısa sürede uyum sağlayan Mayıs, tüm ilgiyi üzerine çekerek başkanlık makamının maskotu haline geldi. Başkan Mustafa Demir, kedi ile yakından ilgilenip, elleriyle besliyor. Makamda çalışırken, masası üzerinde dolaşan, başkanlık katında özgürce gezen kediye büyük sevgi duyan Başkan Demir, belediyenin Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nden herkesin kedi veya köpek sahiplenmesini de istedi.  “Mayıs”a olan sevgisi nedeniyle Başkan Demir'e hayvanseverlerden sosyal medyada çok sayıda 'teşekkür' mesajı yağdı.

Ajans Bizim