Dünya
Giriş Tarihi : 16-02-2016 11:45   Güncelleme : 16-02-2016 11:45

Memmedyarov: Türkiye-Rusya ilişkileri arzu edilmeyen bir seviyede

BAKÜ - Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Türkiye ile Rusya arasında uçak krizinden sonra ilişkilerin arzu edilmeyen bir seviyeye gerilediğini ifade etti

Memmedyarov: Türkiye-Rusya ilişkileri arzu edilmeyen bir seviyede
BAKÜ - Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Türkiye ile Rusya arasında uçak krizinden sonra ilişkilerin arzu edilmeyen bir seviyeye gerilediğini ifade etti.

"The Business Year" dergisine konuşan Memmedyarov, ülkesinin hem Türkiye hem de Rusya ile ikili ilişkileri bulunduğunu belirtti. Bakan Memmedyarov, "Hem Türkiye, hem de Rusya ile ilişkiler neredeyse tüm alanlarda dinamik olarak gelişiyor ve Azerbaycan her iki ülke ile ilişkilerinin derinleşmesine önem veriyor. Azerbaycan'ın stratejik müttefik olarak Türkiye ve stratejik ortak olarak Rusya ile ilişkilerinin tarihi kökleri var." dedi.
Uçak krizinin ardından yaşananları üzüntüyle karşıladığını dile getiren Elmar Memmedyarov, "Rusya ve Türkiye arasındaki mevcut ilişkiler Azerbaycan için arzu edilmeyen bir durum. Türkiye ve Rusya, Güney Kafkasya ve onun sınırları dışında güvenlik ve istikrarın sağlanmasında önemli pozisyona sahip. Umuyoruz ki,Türkiye ve Rusya arasında ilişkiler diyalog ve karşılıklı anlayış yoluyla normalleşecek." şeklinde konuştu.
AdminAdmin