Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 05-02-2021 12:18   Güncelleme : 05-02-2021 12:18
Abone ol

Menemen'de işçilerin direnişi sürüyor: CHP'li Karakurt'tan flaş 'mesaj' çıkışı!

Menemen Belediyesi Başkanvekili AKP’li Pehlivan’ın belediyeye ait şirket yetkilerini alamamasının ardından işyerine alınmayan işçilerin direnişi sürüyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanı CHP’li Karakurt, “Başkanlıkça birim amirlerine, birim amirlerinin de işçilere attığı mesajda işçilerin işe alınmaması istendi. Ama kendi işlerini yapacak işçilere bu mesaj gönderilmiyor, vatandaşın işini yapacak işçilere gönderiliyor. Belediye önünde direniyoruz” dedi.

Menemen'de işçilerin direnişi sürüyor: CHP'li Karakurt'tan flaş 'mesaj' çıkışı!

Gizem TABAN/İZ GAZETE- Menemen Belediye Meclisi Şubat ayı olağan birinci oturumunda Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Deniz Karakurt’un yönetim kurulu başkanı olduğu Meta-Su ve Menaş şirketlerinin yetkisinin Belediye Başkanvekili AKP’li Pehlivan’a verilmesi hakkındaki önerge Millet İttifakı meclis üyelerinin ret oyu kullanmasıyla oy çokluğuyla kabul edilmemişti. AKP’li Pehlivan’ın yetkileri alamamasının ardından işçiler işyerine alınmazken maaşlarının da ödenmediği öne sürülmüştü. Gelişmelerin ardından ilçede basın açıklaması yapan ve işçilerle konuşan CHP’liler işçilerin hakkını sonuna kadar savunacaklarını dile getirdi. Şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanı CHP’li Karakurt, işçilerin işe alınmaması için başkanlıkça birim amirlerine, birim amirlerinden de işçilere mesaj gönderildiğini söyledi. Karakurt, işçilerle birlikte belediye önünde direndiklerini de belirtti.

‘İŞTEN ÇIKARMAYA ZORLAMAK İÇİN İŞYERİNE ALMIYORLAR’
Konuya ilişkin İz Gazete’ye açıklamalarda bulunan CHP’li Deniz Karakurt, “İşçileri işten çıkarmaya zorlamak için işyerine kabul etmiyorlar. Şu anda belediyenin önünde hep beraber direniyoruz. Biz şirketlerin yetkisini vermediğimiz ve almak istedikleri için işçilerin bir kısmına mesaj atıldı. Mesajda Meta-Su işçilerinin işyerlerine kabul edilmemesi istendi. Bu mesajı birim amirleri işçilere gönderiyor, birim amirlerine de başkanlıkça gönderiliyor. Ama bu mesaj kilit noktadaki işçilere gönderilmiyor, kendi işlerini yaptıracakları işçilere ‘siz kalın’ deniliyor, vatandaşın işini yapacak işçilere bu mesaj gönderiliyor” diye konuştu.