Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 12-05-2017 16:59   Güncelleme : 12-05-2017 16:59
Abone ol

Menteşe'de Engel Yok

Menteşe Belediyesi ve Menteşe Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin düzenleyip, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin destek verdiği “10 -16 Mayıs Engelliler Haftası” etkinliği Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde gerçekleşti. Farkındalık yaratma adına düzenlenen etkinlikte engelli öğrenciler, halk oyunları ve modern dans şovlarıyla etkinliğe katılanlara “Bize Engel Yok” dediler.

Menteşe'de Engel Yok

Menteşe Belediyesi ve Menteşe Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin düzenleyip,  Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin destek verdiği “10 -16 Mayıs Engelliler Haftası” etkinliği Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde gerçekleşti. Farkındalık yaratma adına düzenlenen etkinlikte engelli öğrenciler, halk oyunları ve modern dans şovlarıyla etkinliğe katılanlara “Bize Engel Yok” dediler.

Etkinliğin düzenlenmesinde destek veren kurumlara teşekkür eden Menteşe Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Elif Şenol, “Bugüne hazırlanmak için yaklaşık 7 ay çalıştık. Bu süreçte gerek belediyemiz, gerekse üniversitemiz çok önemli katkılar sağladı. Biz bugün bu etkinliğimiz ile bir farkındalık yaratmak istedik. Çünkü hayatı paylaşmak için bir engel yok. Onların tek istedikleri sevgi. Katılımlarınız ve destekleriniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

Engelli öğrenciler tarafından üretilen Muğla halkalarının ikramı ve resim sergisinin açılışı ile başlayan etkinlik, halk oyunları ve modern dans gösterileri ile devam etti.  Etkinlikte, engelli öğrencilerin davul ritim gösterileri ve şovları ayakta alkışlanırken, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi.

“10 -16 Mayıs Engelliler Haftası” engelli öğrencilerin dansları ile sone erdi.