Gündem
Giriş Tarihi : 29-07-2021 14:34   Güncelleme : 29-07-2021 14:34
Abone ol

Mersin-Antalya karayolu trafiğe kapandı

Mersin’in Silifke ilçesi Boğsak Mevkisinde çıkan orman yangını büyüyerek devam ederken Mersin-Antalya Karayolu 100. kilometresinde yolun her iki yönü de trafiğe kap

Mersin-Antalya karayolu trafiğe kapandı

Mersin’in Silifke’nin Yeşilovacık Mahallesi Boğsak Mevkisinde sabah saatlerinde başlayan orman yangını şiddetini artırarak büyüyor.

Yangın nedeniyle yerleşim yerleri tahliye edilirken ekipler alevleri kontrol altına alabilmek için karadan ve havadan mücadele ediyor. Ekiplere polis TOMA araçlarıda su sıkarak destek veriyor. Jandarma ekipleri vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmaya çalışıyor. Yangın nedeniyle sabah trafiğe kapatılan, ancak daha sonra açılan Mersin Antalya karayoluna yeniden trafiğe kapatıldı. 

Jandarma ekipleri her iki yönden sürücülerin Akdeniz sahil yoluna geçişine izin vermiyor. Ekiplerin yangını kontrol altına almak için çalışması sürüyor. 

Bu arada, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından, ''Ormanın kahramanları sahada büyük bir mücadele veriyorlar. Mersin’in Silifke ilçesi Yeşilovacık Işıklı mahallesinde başlayan orman yangınlarına da büyük bir özveriyle müdahale ediyorlar'' paylaşımında bulundu. 

Ajans Bizim