Gündem
Giriş Tarihi : 17-07-2018 17:57   Güncelleme : 17-07-2018 17:57
Abone ol

Meteoroloji'den İstanbul Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklama ile İstanbul, Kırklareli ve Edirne'ye kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den İstanbul Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (18.07.2018) İstanbul’da görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (10-35 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu ve su hortumu oluşma riskine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Yapılan son değerlendirmeler ve meteoroloji radar verilerine göre; önümüzdeki 4 saat süresince (15.00-19.00 TSİ) Edirne il merkezi ile kuzey ilçeleri (Lalapaşa, Süloğlu, Havsa, Meriç ve Uzunköprü) ve Kırklareli çevrelerinde görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-35 kg/metrekare) olması bekleniyor. Vatandaşların önlemini alması gerekiyor.

Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum’un güneyi, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van’ın kuzeyi, Edirne ve Kırklareli ile Tekirdağ’ın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.