Kültür - Sanat
Giriş Tarihi : 19-03-2019 15:21   Güncelleme : 19-03-2019 15:21
Abone ol

Mezitli’de Halk Buluşması Coşkusu

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü Mezitli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü önünden başlayarak Demokrasi Meydanına kadar devam eden coşku dolu yürüyüş sonrası Halk Buluşması gerçekleştirildi. Mezitlililerin yoğun ilgi gösterdiği Halk Buluşması Halk TV tarafından da canlı olarak yayınlandı.

Mezitli’de Halk Buluşması Coşkusu

 Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Yunus Emre, CHP Antalya Milletvekilli Çetin Osman Budak, CHP İtanbul Milletvekilli Mahmut Tanal, CHP Tekirdağ Milletvekilli Candan Yüceer, CHP Balıkesir Milletvekilli Ensar Aytekin, CHP Adıyaman Milletvekilli Abdurrahman Tutdere, CHP Niğde Milletvekilli Ömer Fethi Gürer, CHP Gaziantep Milletvekilli İrfan Kaplan, CHP Sivas Milletvekilli Ulaş Karasu, CHP Mersin  Milletvekilleri  Cengiz Gökçel,  Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır, CHP Parti Meclis Üyesi Fatma Güner, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay ve yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut ve ilçe belediye başkan adayları, CHP Mezitli İlçe Başkanı ve yöneticileri, CHP Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve yöneticileri, Devrimci İşçi sendikası (DİSK) ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katıldığı halk buluşması, ünlü sanatçı Çağdaş Anadolu’nun verdiği muhteşem konser ile başladı. Halk müziğinin seçkin eserlerini ve kahramanlık şarkılarını, alanda bulunan binlerle söyleyen Çağdaş Anadolu, unutulmaz bir gece yaşattı.

Üzerinde Neşet Tarhan’ın resimlerinin bulunduğu yelekleri giyerek davul şov yapan kadınlar, yoğun ilgi gördüğü konser sonrası sahneye gelen konuklar, alanı dolduran vatandaşları selamladı. Baharın, mutluluğun, refahın müjdecisi olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Adil Aktay, 31 Mart’ta tüm Türkiye’de yeni bir sayfa açılacağını söyledi. 16 yıldır Türkiye’de yeni bir sistemin dayatılmaya çalışıldığını ifade eden Aktay, “Saraycı belediye başkanları, sarayın isteklerini yerine getirirken, halkçı belediye başkanları halkının mutluluğunu düşünürler. İşte CHP’nin tüm belediye başkanları bu halkçı belediye başkanlarıdır” dedi. 

5 yıl önce kendisine güvenerek oy verenlere verdikleri tüm sözleri yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli’ye değer katacağız demiştik. Mezitli’ye değer kattık. Mezitli’de yaşayan herkes mutlu olacak demiştik, her kesimin sevgisini kazanan bir hizmet anlayışı sunduk. Hiç kimseyi ayırmadan, hakça eşit hizmet sunmaya çalıştık. Ne söz verdiysek fazlasını yaptık. Herkesi kucakladık. Ortak paydamız Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, Cumhuriyet değerlerine inanan her kim varsa sahip çıkacağız demiştik. Bunu 31 Mart’tan sonra da devam edeceğiz. Kadınlarımıza sahip çıktık. Hiç kimsenin belediyeden haksız kazanç sağlamasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Mutluluk devam edecek” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Vahap Seçer de, anketlerde açık ara önde görülmelerinin kimseyi rehavete sürüklememesi gerektiği uyarısını yaparak, “Seçimi aldık diyerek gevşemeyeceğiz. 1 Nisan sabahına kadar sandıklara sahip çıkarak Büyükşehirde ve 13 ilçede Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarını koltuğa oturtacağız” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da yaptığı konuşmada, seçimde iki farklı vaadin yarıştığına dikkat çekti. CHP’li belediye adaylarının seçim sonrası yapacakları projeleri anlattığı vaatlerine karşılıklı Ak partili adayların vaatleri ise, oy karşılığı cennet olduğunu söyledi. Kimin cennete gideceğine Allah’ın karar vereceğinin altını çizen Ağbaba konuşmasında, “Biliyoruz ki cennete hırsızlar, uğursuzlar, çeteler, kul hakkı yiyenler gidemez. Ancak bir vaadimiz var, eğer Mersin’de büyükşehirde ve 13 ilçede CHP’li belediyelere oy verirseniz, Mersin’i sadece Türkiye’nin değil, Ortadoğu’nun parlayan yıldızı yaparız. Tüm halkımızdan geride kalan sürede sükunetle davranarak, hiçbir tahrike izin vermeden, kararsız vatandaşlarımızı oy vereye ikna etmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.