Siyaset
Giriş Tarihi : 06-07-2016 11:38   Güncelleme : 06-07-2016 11:38

MHP'de bayramlaşma krizi aşıldı

MHP'de Genel Merkez ve Meral Akşener arasındaki bayramlaşma krizinde geri adım atan Akşener oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "alternatif bayramlaşma ihraç sebebi" açıklamasının ardından Akşener, daha önce Genel Merkez ile aynı anda yapacağını duyurduğu bayramlaşmayı ileri bir saate aldı.

MHP'de bayramlaşma krizi aşıldı

MHP Genel Merkezi bayramın ikinci günü saat 14.00'te bayramlaşma programı yapılacağını duyurdu. Genel Başkan adaylarından Meral Akşener de aynı gün aynı saatte Ankara Söğütözü'ndeki Büyük Anadolu Oteli'nde partililer ve vatandaşlarla bayramlaşacaklarını açıkladı.

"İHRAÇ EDERİM" DEMİŞTİ

Ancak, Akşener'in bu açıklamasına MHP Genel Merkezi'nden sert tepki geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaretinin ardından alternatif bayramlaşma töreni için "partiden ihraç" uyarısı yaptı. Bahçeli, "Bu davaya gönül vermiş insanlarımız bu tür davranışlara iltifat göstermez. Ayrıca bunlar tüzüğümüze göre de yanlıştır ve ihraç sebebidir. Onun için herkes ayağını denk alacaktır" dedi.

KRİZ ŞİMDİLİK YATIŞTI

Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin bu açıklamasının ardından Akşener, twitter'dan bayramlaşma davetini yineledi. Fakat, Akşener daha sonra attığı bir başka tweet ile "bayramlaşmamız yanlış anlamalara mahal vermemek için saat 16.00'ya alınmıştır" mesajını verdi. MHP'deki bayramlaşma krizi de şimdilik biraz yatışmış oldu.

Şimdi gözler, Devlet Bahçeli'nin saat 14.00, Akşener'in saat 16.00'daki bayramlaşma törenlerinde yapacağı yeni açıklamalara çevrildi.

 

CİHAN

 

AdminAdmin