Gündem
Giriş Tarihi : 09-12-2020 12:28   Güncelleme : 09-12-2020 12:28
Abone ol

MHP'den Abdulkadir Selvi'ye "kompleks" çıkışı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, PSG Başahşehir maçında yaşanan ırkçılığa tepki göstererek, "Aydınlanmanın merkezinde sergilenen ırkçı tutum bize daha çok mesafe almamız, bu kafa ile daha çok mücadele etmemiz gerektiğini gösteriyor" diyen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'yi hedef aldı.

MHP'den Abdulkadir Selvi'ye

Dün yaşanan PSG-Başakşehir müsabakasındaki ırkçılığa tepki gösteren Abdulkadir Selvi, "Irkçılığa karşı dik duruşu nedeniyle Başakşehir’i kutluyorum. Aydınlanmanın merkezinde sergilenen ırkçı tutum bize daha çok mesafe almamız, bu kafa ile daha çok mücadele etmemiz gerektiğini gösteriyor. Irkçı hakemi protesto ediyorum. Hepimiz Webo’yuz" dedi.

MHP'li Vahapoğlu ise Paris hakkında "Aydınlanmanın merkezi" şeklinde söz öden Selvi'yi hedef aldı. Selvi'nin kompleks içinde olduğunu savunan Vahapoğlu, "Aydınlanmanın merkezi mi dediniz? Abdulkadir Selvi, herhalde siz de Hristiyan propagandasının etkisinde karanlıkta kaldığını zannedenlerdensiniz, anlaşıldı kompleks içindesiniz. Çok yazık..." ifadelerini kullandı.