Siyaset
Giriş Tarihi : 26-11-2016 09:34   Güncelleme : 26-11-2016 09:34
Abone ol

MHP'li Akçay: ''Biz hiçbir zaman dönemsel duruş sergilemedik''

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde MHP her zaman olduğu gibi, yine kritik rol oynamış ve darbeyi önlemiştir. Çünkü MHP’nin bu duruşu ilkesel bir duruştur. Biz hiçbir zaman dönemsel duruş sergilemiyoruz” dedi.

MHP'li Akçay: ''Biz hiçbir zaman dönemsel duruş sergilemedik''

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Salihli’de yeni göreve gelen İlçe Başkanı Mehmet Akın ve yönetim kurulu üyelerini parti binasında ziyaret etti. Erkan Akçay’ın Salihli İlçe teşkilat ziyaretine Manisa MHP İl Başkanı Erkan Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, Yunusemre, Alaşehir, Şehzadeler, Ahmetli, Salihli, Sarıgöl, Soma, Saruhanlı, Akhisar İlçe Başkanları yer aldı.

MHP’nin her zaman dava partisi olduğunu ifade eden Akçay, “15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde MHP her zaman olduğu gibi, yine kritik rol oynamış ve darbeyi önlemiştir. Çünkü MHP’nin bu duruşu ilkesel bir duruştur. Biz hiçbir zaman dönemsel duruş sergilemiyoruz” dedi.

MHP’li Akçay, 12 Eylül darbe girişiminde olduğu gibi, 15 Temmuz darbe girişiminde de MHP’nin hedef alındığını söyledi.

“BİZİM USTAMIZ BAHÇELİ’DİR”

“MHP olarak biz teşkilatçı bir partiyiz” diyen Akçay, “Biz liderimize ve partimize her zaman sahip çıkacağız. MHP olarak bizim partimizin bir hedefi var, bizim söylemlerimizin uyumlu olması lazım, demirci ustası çekiç, çırağı balyozu kullanır. Çırağın işi ustasının çekici vurduğu yere balyozu indirmektir. Bizim ustamızda MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’dir. Bizim teşkilat olarak görevimiz onun çekici vurduğu yere balyozu indirmek onu takip etmek, bunun için bize düşen görev çekici takip etmektir” dedi.

 

İHA