Siyaset
Giriş Tarihi : 15-05-2016 12:30   Güncelleme : 15-05-2016 12:30

MHP'li muhalifler kurultay salonuna yaklaştırılmıyor

MHP'de kurultay krizi devam ediyor... MHP'li muhalifler kurultayın yapılması planlanan Büyük Anadolu Oteli'nin yakınlarında toplandı. Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı, 4 genel başkan adayı otelin önüne geldi. Akşener, Oğan, Aydın ve Özdağ'ın burada açıklama yapmaları bekleniyor.

MHP'li muhalifler kurultay salonuna yaklaştırılmıyor

Ümit Özdağ’ın otele gelmesini bekleyen grup, MHP genel merkezi aleyhinde slogan atarak genel başkan adaylarının alanda açıklama yapmalarını bekliyor.  

BAŞKAN ADAYLARI TEK BİR ARAÇLA OTELE GELDİ

MHP'de dört aday kurultay yapmak istedikleri otele geldi. Başkan adayları tek bir araçla yola çıktı. Aracın Sinan Oğan'a ait olduğu öğrenildi. Adayların burada açıklama yapmaları bekleniyor.

 "ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN ASKERLERİYİZ"

Zaman zaman polisle partililer arasında gerginlik yaşanıyor. Alanda "Bahçeli istifa", "Yönetim istifa" ve "Alparslan Türkeş'in askerleriyiz" şeklinde sloganlar da duyuluyor. “KURULTAY İÇİN BURADAYIZ” Meral Akşener’in avukatı Türkiyem TV’nin canlı yayınında , “Genel Kurulu yapmak üzere buraya geldik. Hukuki olarak da önümüzde hiç bir engel yok” dedi. ‘

'YARGITAY KARARI BEKLENMELİ'

Genel başkan adaylarından Sinan Oğan dün bir televizyon programında, “Biz o adrese, kongreyi yapmak üzere gideceğiz. Bariyerler, güvenlik güçleri olduğu takdirde bir yarma hareketi, farklı manaya gelecek taşkınlık içinde olmayı düşünmüyoruz. Hukuk içinde kalacağız” dedi. Ancak, dört aday dün akşam tekrar görüşüp, “Tarlada kurultay olmaz” dediler. Yargıtay kararını beklemede görüş birliğine varan adaylar, bugün Büyük Anadolu Oteli önüne giderek baskı iddialarını dile getiren bir metin okuyacaklar.

Yurt Gazetesi

AdminAdmin