Gündem
Giriş Tarihi : 14-07-2016 12:53   Güncelleme : 14-07-2016 12:53
Abone ol

Milli Piyango biletlerinde Kırkpınar teması

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 18-24 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nin teması, 19 Temmuz 2016 tarihinde çekilişi yapılacak Milli Piyango biletlerinde yer aldı.

Milli Piyango biletlerinde Kırkpınar teması

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nin ulusal ve uluslararası alanda daha fazla yer bulmasını sağlamak, yağlı güreşleri sevdirmek, Edirne'yi bu vesile ile gündemde tutmak ve hafızalara yerleştirmek adına, bu dev organizasyonu farklı platformlarda tanıtmaya devam ettiklerini söyledi. Edirne Belediye Başkanlığı, 655 yıldır süregelen Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni tanıtmak için çalışmalarına devam ediyor. 

Türkiye'nin dört bir yanında Kırkpınar'a dikkat çekmek istediklerini ifade eden Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Piyango Genel Müdürlüğü'ne müracaat ederek, Kırkpınar temasını Milli Piyango biletlerine işlettiklerini söyledi. Türk'ün gücünü, asaletini, inancını ve cesaretini ortaya koyduğu; yağlı güreşlerin nirvanası olan Kırkpınar'ı tanıtmak ve ata sporuna dikkat çekmek istediklerini ifade eden Gürkan, "Kırkpınar'ı hak ettiği noktaya taşımak adına tanıtım çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Tüm Edirnelileri ve tüm güreşseverleri tarihinden gelen doğal yapısına dokunmadan tanıtmaya ve geliştirmeye çalıştığımız ata sporumuza sahip çıkmaya davet ediyoruz. Tüm Türkiye genelinde satışa sunulan Kırkpınar temalı Milli Piyango biletlerinin çekilişi 19 Temmuz 2016 tarihinde Ankara'da yapılacak." dedi.

 

CİHAN