Gündem
Giriş Tarihi : 01-07-2021 10:54   Güncelleme : 01-07-2021 11:19
Abone ol

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Kırgızistan’da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyarette bulunmak üzere Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e gitti. Manas Uluslararası Havalimanı’nda Savunma Bakan Yardımcısı Akılbek İbrayev, Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar’a, yerel kıyafetli iki genç kız tarafından Kırgız adetlerine uygun olarak yöresel ekmek ikram edildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Kırgızistan’da

Türkiye’nin Bişkek Büyükelçiliğini ziyaret eden Akar, Büyükelçi Ahmet Sadık Doğan’dan çalışmalara ilişkin bilgi aldıktan sonra Büyükelçilik Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Resmi görüşmeler yapmak üzere ata vatan toprağı Kırgızistan’a bulunmaktan ve Bişkek Büyükelçiliğimizi ziyaret etmekten büyük memnuniyet duydum. Köklü tarihi ve kardeşlik bağları bulunan Türkiye ile Kırgızistan arasında başta siyasi, kültürel, ekonomik ve askeri alanlarda olmak üzere çok boyutlu ve stratejik ilişkiler bulunmaktadır. Bişkek Büyükelçiliğimizin çalışmaları da iki kardeş ülke arasındaki bu ilişkilerin gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır.”

Ajans Bizim