Dünya
Giriş Tarihi : 11-01-2022 13:56   Güncelleme : 11-01-2022 13:56
Abone ol

Milyoner Durst cezaevinde öldü

Cinayetten hükümlü Amerikalı zengin iş insanı Robert Durst, 78 yaşında cezaevinde öldü.

Milyoner Durst cezaevinde öldü

ABD’de emlak milyoneri Robert Durst, arkadaşı Susan Berman’ı öldürmekten suçlu bulunarak cezaevine konulduğu California’da hayatını kaybetti.

Avukatı Chip Lewis, California’daki cezaevinden San Joaquin Hastanesi’ne kaldırılan ve birçok hastalığı olan emlak milyonerinin “doğal nedenler”den öldüğünü açıkladı.

Ailesi New York’ta birçok gökdelenin sahibi olan 78 yaşındaki Robert Durst, Los Angeles'ta görülen ve ekim ayında sonuçlanan davada, yakın arkadaşı ve sözcüsü Susan Berman’ı öldürmekten birinci derecede suçlu bulunarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.  

Birden çok cinayetin şüphelisi

Robert Durst’un 1982’de kayıp karısı Kathie’yi öldürdüğü düşünülmüş ancak karısının cesedi bulunamamıştı. Kathie’nin resmi ölüm duyurusu 2017’de yapılmıştı.

Kathie Durst’un ölümü konusunda polisle konuşmaya hazırlandığı belirtilen Susan Berman, 2000 yılında Beverly Hills'teki evinde silahla vurularak öldürülmüştü. 

Robert Durst, 2015’te bir HBO belgesel çekimi sırasında açık mikrofonu fark etmeden “Kahretsin, ne yaptım. Tabii hepsini öldürdüm” sözleriyle yanlışlıkla cinayeti itiraf etmiş ve soruşturma başlatılmıştı.

Mahkemesi Covid-19 pandemisi nedeniyle bir yıldan fazla bir süre ertelenen Robert Durst, ekim ayında Berman’ı öldürmekten mahkum edilmişti.

Savcılık, Durst’u, Berman’ın ölümünden 9 ay sonra komşusu Morris Black’i de öldürmekle suçlamıştı.

Ajans Bizim