Kılıçdaroğlu 'erken seçim görünüyor' diyerek o tarihi işaret etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Türkiye seçim atmosferine girdi. Öyle ya da böyle erken seçim görünüyor. Yaptıkları son değişikliğin uygulanabilmesi için bir yıl geçmesi gerekiyor ya, nisandan sonra seçim güçlü olasılık..." dedi.

SİYASET - 06-09-2022 11:28

Kılıçdaroğlu 'erken seçim görünüyor' diyerek o tarihi işaret etti

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, bugünkü "Kılıçdaroğlu ile sohbet... Adaylık... Gül... Peker... Parti içi..." başlıklı köşe yazısında  , Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi aktardı. 

Balbay, Kılıçdaroğlu’nun gündeme dair sorulara verdiği yanıtları şöyle sıraladı:

ABDULLAH GÜL'ÜN ADAYLIĞI

Biz altı lider yeni seçilecek cumhurbaşkanı ile birlikte yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Temel konularda mutabıkız. Ancak henüz masada isimlendirme yapmadık. Herkes aday olma hakkına sahiptir. Elbet sayın Gül de... İnsanlar aday olarak görmek istediği kişilerin adını telaffuz edebilir. Bizim 6’lı masada isim değerlendirmemiz yok.

İstanbul, Ankara, öteki belediye başkanlarımız gayet güzel çalışıyorlar. Görevlerinin gereğini yerine getiriyorlar.

SEDAT PEKER

Sedat Peker mafya içindeki bir kişi olarak içeriden bilgi veriyor. Zaten mafyatik örgütler bu yolla çökertilir. Savcıların bir şey yapmasına gerek yok. Sedat Peker’in söylediklerini sıralayıp ifade alacaklar. Tek tek kişilerle uğraşmak yerine köklü bir temiz eller operasyonu gerekli. Ancak çarkın içindekiler çarkı temizleyemezler. Burada ana sorun savcılar değil, başsavcılar.

ERKEN SEÇİM

Türkiye seçim atmosferine girdi. Öyle ya da böyle erken seçim görünüyor. Yaptıkları son değişikliğin uygulanabilmesi için bir yıl geçmesi gerekiyor ya, nisandan sonra seçim güçlü olasılık...

Sandık güvenliğini şimdiden örgütlemeye başladık. Kusura bakmasınlar YSK’ye güvenmiyoruz. 81 ildeki sandık sorumlusu belli. İlçe başkanlarımız onları zaman zaman arayıp sağlama yapıyor.

EKONOMİK KRİZ

Ekonomi, Nebati olayı falan değil. Onu aştı. Günübirlik yaşıyorlar. Tam bir talan ekonomisine döndü. Giderayak ne bulursak götürelim, diyorlar.

Beşli çete bir ara bizimle diyalog ortamı aramıştı. Artık bıraktılar. Umutlarını yitirmiş olmalılar.

Devlet kurumlarından bize bilgiler gelmeye devam ediyor. Bunları arkadaşlarımız değerlendiriyor. Hemen kullanma amacı da gütmüyoruz. 

Helalleşme beklediğimden daha çok karşılık buldu. Tersine helalleşme de söz konusu oluyor. Bize gelip “Geçmişte size çok haksızlık ettik” diyorlar...

"İKTİDAR GİDİCİ"

Sadece bizde değil dünyada da otoriter yönetimler döneminin sonuna geliniyor. Değişim Türkiye’den başlayacak.

Bu iktidar gidici. Halk bu kararı verdi. Her şey bizim daha fazla güven vermemize bakıyor. Bunun için Anadolu’yu dolaşıyoruz. Muhtarlarla toplantı yaptığımız gün vali de toplantı koyuyor. Ama çoğunlukla bizi tercih ediyorlar

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
CHP'li Gökçen: 'Gençlerin hayal kurabilecekleri bir Türkiye’nin inşasına çok az kaldı.'

CHP'li Gökçen: 'Gençlerin hayal kurabilecekleri bir Türkiye’nin inşasına çok az kaldı.'

23-03-2023 - SİYASET

CHP'de, Milletvekili Aday Adaylık Süreci Uzatıldı

CHP'de, Milletvekili Aday Adaylık Süreci Uzatıldı

20-03-2023 - SİYASET