Mp3 indir dur

Kılıçdaroğlu'nun Nazım Hikmet Şiiriyle 1 Eylül Mesajı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla paylaştığı videoda; Nazım Hikmet’in “Davet” şiirinden “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” dizelerini okudu.

Kültür - Sanat - 01-09-2020 12:23

Kılıçdaroğlu'nun Nazım Hikmet Şiiriyle 1 Eylül Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla sosyal medya hesabı üzerinden “1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun” mesajıyla videolu bir paylaşım yaptı.

Videoda; çocuk, genç, yaşlı, kadın, down sendromlu yurttaşlarla Kılıçdaroğlu’nun görüntülerine yer verildi. Videoda, Adalet Yürüyüşü’nden görüntüler de yer alırken Kılıçdaroğlu, Nazım Hikmet’in “Davet” şiirinden “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” dizelerini okudu.

Devamında ise Kılıçdaroğlu, “Biz biriz, biz bütünüz, biz vatanseveriz, biz bayrağımızı seviyoruz, biz insanlarımız arasında hiçbir ayrım yapmıyoruz, biz görüşü, kimliği ne olursa olsun bütün insanlarımızı kucaklıyoruz, biz kavga istemiyoruz, biz kendi ülkemizde huzur içinde, barış içinde yaşamak istiyoruz” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun “Biz insanımızı seviyoruz” ifadelerini kullandığı anda Gezi direnişinde öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafı gösterildi.

Video, Kılıçdaroğlu’nun barışın simgesi olan güvercinleri uçurduğu fotoğrafın ardından CHP logosu ile “1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu Olsun” yazısıyla sona erdi.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Oscar Ödülleri sahiplerini buldu: En iyi filmde bir ilk

Oscar Ödülleri sahiplerini buldu: En iyi filmde bir ilk

28-03-2022 - Kültür - Sanat

Berlin Film Festivalinde Meltem Kaplan, Gümüş Ayı Ödülü aldı.

Berlin Film Festivalinde Meltem Kaplan, Gümüş Ayı Ödülü aldı.

17-02-2022 - Kültür - Sanat