Türkiye, EURO 2020 bileti için sahada

Türkiye, EURO 2020 bileti için sahada

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 9. maçında yarın İstanbul'da İzlanda ile karşılaşacak.

Spor - 13-11-2019 11:44

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu 9. maçında yarın sahasında İzlanda ile karşı karşıya gelecek.

Türk Telekom Stadı'nda oynanacak mücadele saat 20.00'de başlayacak ve TRT 1'den naklen yayımlanacak.

Müsabakada, İngiltere Futbol Federasyonundan hakem Anthony Taylor düdük çalacak. Taylor'ın yardımcılıklarını Gary Beswick ve Adam Nunn yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Stuart Attwell olacak.

Milli takımda, sakatlıkları süren kaptan Emre Belözoğlu ve İrfan Can Kahveci'nin bu mücadelede forma giymesi beklenmiyor. 

Beraberlik yetiyor

A Milli Futbol Takımı, İzlanda maçında beraberlik halinde bile Andorra ile yapılacak son karşılaşma öncesi 2020 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı garantileyecek.

Milliler, ilk 2 sırayı alan takımların Avrupa Şampiyonası'na katılacağı grupta 19 puan ve averajla lider durumda bulunurken, rakip İzlanda 15 puanla 3. sırada yer alıyor.

Türkiye'nin liderlik yolundaki en önemli rakibi ve aynı puana sahip Fransa ise sahasında Moldova'yı konuk edecek.

Türkiye'nin yer aldığı grupta yarın TSİ 22.45'te Fransa-Moldova ve Arnavutluk-Andorra maçları da oynanacak.

Aday kadro

A Milli Takım'ın İzlanda maçı aday kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Kaleci: Mert Günok (Medipol Başakşehir), Sinan Bolat (Antwerp), Uğurcan Çakır (Trabzonspor), Altay Bayındır (Fenerbahçe)

Defans: Zeki Çelik (Lille), Nazım Sangare (Antalyaspor), Çağlar Söyüncü (Leicester City), Kaan Ayhan (Fortuna Düsseldorf), Merih Demiral (Juventus), Ozan Kabak (Schalke 04), Mert Çetin (Roma), Umut Meraş (Le Havre), Hasan Ali Kaldırım (Fenerbahçe)

Orta saha: Cengiz Ünder (Roma), Deniz Türüç, Emre Belözoğlu, Ozan Tufan (Fenerbahçe), Efecan Karaca (Aytemiz Alanyaspor), İrfan Can Kahveci, Mahmut Tekdemir (Medipol Başakşehir), Okay Yokuşlu (Celta Vigo), Yusuf Yazıcı (Lille), Emre Kılınç (Demir Grup Sivasspor), Hakan Çalhanoğlu (Milan), Ömer Bayram (Galatasaray)

Forvet: Burak Yılmaz (Beşiktaş), Cenk Tosun (Everton), Enes Ünal (Real Valladolid)

9. hafta maçları 

Elemelerin 9. haftasında yarın oynanacak maçların programı (TSİ) şöyle:

A Grubu

22.45 İngiltere-Karadağ

22.45 Çekya-Kosova

B Grubu

22.45 Sırbistan-Lüksemburg

22.45 Portekiz-Litvanya

H Grubu

20.00 Türkiye-İzlanda

22.45 Fransa-Moldova

22.45 Arnavutluk-Andorra

DİĞER HABERLER
Büyük Atatürk Koşusu 27 Aralık'ta yapılacak

Büyük Atatürk Koşusu 27 Aralık'ta yapılacak

05-12-2019 - Yaşam

Fransa tarihinin en büyük grevine hazırlanıyor

Fransa tarihinin en büyük grevine hazırlanıyor

05-12-2019 - Dünya

Bakan Pekcan'dan perakendeci esnafına maliyetleri düşürecek müjde

Bakan Pekcan'dan perakendeci esnafına maliyetleri düşürecek müjde

05-12-2019 - Ekonomi

Daha fazla kişiyi öldürmek için tabanca bulmaya çalıştım

Daha fazla kişiyi öldürmek için tabanca bulmaya çalıştım

05-12-2019 - Gündem

Merkez Bankası: Para Politikası Kurulu yılda 12 kez toplanacak

Merkez Bankası: Para Politikası Kurulu yılda 12 kez toplanacak

05-12-2019 - Ekonomi

'Türkiye kadın hakları konusunda geriye gitti'

'Türkiye kadın hakları konusunda geriye gitti'

05-12-2019 - Siyaset

Beslenme Terapisi İle Şansı Yükseliyor

Beslenme Terapisi İle Şansı Yükseliyor

05-12-2019 - Sağlık

Akasya ve TOG iş birliğiyle yapılan iyilik hareketine ünlü isimlerden destek

Akasya ve TOG iş birliğiyle yapılan iyilik hareketine ünlü isimlerden destek

05-12-2019 - Yaşam

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’nı inceleyecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’nı inceleyecek

05-12-2019 - Kent Haberleri

CHP'li Şahin'den 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Açıklaması

CHP'li Şahin'den 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Açıklaması

05-12-2019 - Siyaset