Siyaset
Giriş Tarihi : 21-07-2018 11:13   Güncelleme : 21-07-2018 11:13
Abone ol

'Muharrem İnce Halk ile Diyalog Kurabilen Biri'

Yeni Akit yazarı Dr. Vehbi Kara, devletin ideolojisinin olmaması gerektiğini savunarak, Atatürkçülüğün anayasadan çıkarılmasını, ilk üç madde ise değişiklik yapılmasını istedi.

'Muharrem İnce Halk ile Diyalog Kurabilen Biri'
KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan Akit yazarı Dr. Kara, "Devletin bir ideolojisi olmaz, Atatürkçülük bir ideoloji. CHP'nin 6 oku Atatürk ideolojisini sembolleştiren bir şey" dedi.
 
Kara, devletçiliğe, laikliğe karşı olduğunu söyledi. "Devletçilik bu ülkeyi batırmıştır, Türkiye'nin gerçek bir kalkınma yapamamasının sebebi devletçiliktir" dedi.
 
Kara programda ayrıca CHP'li Muharrem İnce'ye de destek verdi ve şu sözleri söyledi:
 
"Yeni bir şey söyleyenlerin hemen kellesini uçuruyorlar. Parti içinde öyle güçlü bir yapı var ki, tiz vurun kellesini diyerek muhalefet edeni gönderiyorlar. Muharrem İnce'nin diğer CHP'li politikacılardan bir farkı var. Muharrem İnce halk ile diyalog kurabilen, o sırça köşklerde, saraylarda yaşayabilen CHP'lilerden değil. Muharrem İnce özeleştiri yapabiliyor, apoletleri sökme konusunda hata ettik diyor. Kılıçdaroğlu ne diyor? Ak Parti seçimi kaybetti diyor. Ben bir vatandaş olarak İnce'nin, Kılıçdaroğlu'ndan kat kat iyi olduğunu düşünüyorum."