Siyaset
Giriş Tarihi : 30-08-2018 10:13   Güncelleme : 30-08-2018 10:13
Abone ol

Muharrem İnce Kılıçdaroğlu'nu yalancılıkla suçladı

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce CHP'nin PM toplantısı sonrasında açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu'nu yalancılıkla suçlayan İnce, "Benim olmadığım yerde zor durumdan kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir?" dedi.

Muharrem İnce Kılıçdaroğlu'nu yalancılıkla suçladı
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde parti meclisi ( PM) toplantısı yapıldı.

Toplantı sonrası Twitter hesabından açıklamalarda bulunan CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharem İnce şunları söyledi:

"Seçimden 66 gün sonra seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla Parti Meclisi toplantısı yapıldı. Bu toplantıya Cumhurbaşkanı Adayını davet etmemek sorun, toplantıda yalan söylemek ayrı bir sorun.

Seçimden sonra beni davet etmiş ama ben gitmemişim! Benim olmadığım yerde zor durumdan kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir? Ben partiliyim davet gelseydi iki elim kanda olsa giderdim.

Yediğimiz yemeğin saatini televizyonda geçen alt yazıdan öğrendim, yemeğin saatini ve yerini basına ben söylemedim, basını oraya ben davet etmedim, yemekte konuşulanları basına söylemekle suçluyorsunuz. O yemeğe basın ilgisini çeken sizsiniz.

O yemek sayenizde herkesin bildiği, herkesin merak ettiği bir yemek haline geldi. Konuşulanları niye açıklamışım? Ne açıklayacaktım menüyü mü? Bana oy veren 15 milyona karşı sorumluluğum var benim!

Bu toplantı seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla yapılmış ise Cumhurbaşkanı Adayı davet edilmeliydi. Cumhurbaşkanı Adayı hakkında yalan konuşmak için düzenlenmişse vah partimizin ve ülkemizin haline!"