Gündem
Giriş Tarihi : 13-09-2019 13:22
Abone ol

Murat Ongun: Beltur Zarar Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Muran Ongun, İBB'nin AKP döneminde başlattığı tanzim satışlarından dolayı Beltur'un zararda olduğunu açıkladı

Murat Ongun: Beltur Zarar Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Muran Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin AKP döneminde başlattığı tanzim satışlarından dolayı BELTUR'un zararda olduğunu açıkladı.

Halk TV’de Ayşenur Arslan’a dün konuk olan İBB Sözcüsü Murat Ongun, açıklamalarda bulundu.

“SADECE BİR İŞTİRAKİN TV KANALINA VERDİĞİ İLAN 7 MİLYON LİRA”

"Ciddi abonelikler, ciddi gazete abonelikleri söz konusu" diyen Ongun, "Bunu inceliyoruz. Sadece bir iştirakin, yani 3 yılda bir TV kanalına verdiği, malum bir haber kanalına verdiği ilan 7 milyon lira. Sadece bir iştirakten bahsediyorum" ifadelreini kullandı.

İMAMOĞLU ALEYHİNE YAYINA 'REKLAM' VERİLDİ

Ongun açıklamasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhine yazı yazan bir yazarın internet sitesine reklam verildiğini de açıkladı. "Her gün bir gazetede İmamoğlu aleyhinde yazı yazan bir yazar. O yazarı siz de tanıyorsunuz" diyen Ongun, "O yazarın internet sitesine sadece bir iştirak KİPTAŞ, 2017’de, 2018’de 50-60 bin lira reklam veriyor" dedi.

BELTUR'DA TANZİM SATIŞ ZARARI

Ongun ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin AKP döneminde başlattığı tanzim satışlarından dolayı BELTUR'un zararda olduğunu açıkladı.